19 Temmuz 2018, Perşembe

Operasyon büyüdü! Tanju Çolak dahil 30 gözaltı...

Eski futbolcu Tanju Çolak'ın da gözaltına alındığı Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen operasyon sürüyor. Gözaltı sayısının 30'a yükseldiği operasyon kapsamında bazı ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 21 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 3 çelik yelek ile çok sayıda mermi ve 200 bin lira ele geçirildi. Suç örgütü üyelerinden birine ait çiftlik evine düzenlenen baskında TOMA da kullanıldı.

12 Haziran 2017 Pazartesi 18:14
Operasyon büyüdü! Tanju Çolak dahil 30 gözaltı...
Ankara genelinde faaliyet  gösteren ve liderliğini Şahin T'nin yaptığı, Kürt Ahmet grubu olarak bilinen suç  örgütüne yönelik operasyon sürüyor.  Ankara merkezli, 10 Haziran'da başlatılan operasyon kapsamında,  haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda,  21 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 3 çelik yelek, uzun namlulu silah  dürbünü, çok sayıda mermi, çek, senet ve başkalarına ait tapu asılları ile  fotokopileri ele geçirildi. Ayrıca örgütün kasası olduğu değerlendirilen Ö.M.K ve Ü.B isimli  şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ele geçen 200 bin liraya el  konuldu.

  TOMA DESTEKLİ OPERSAYON

 Operasyon kapsamında suç örgütü üyelerinden birine ait çiftlik evine  düzenlenen baskın sırasında 15 Temmuz şehitlerinden Emniyet Amiri Cüneyt  Bursa'nın adının verildiği Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da  kullanıldı
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »