Operasyon için ilk açıklama!

Çağlayan Adliyesi'nde operasyonla ilgili ilk açıklama yapıldı.2 terörist ölü olarak ele geçirildi. Rehin alınan Savcı Mehmet Emin Kiraz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

1 Nisan 2015 Çarşamba 4:44
Operasyon için ilk açıklama!
Başsavcılık ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok  İstanbul Adalet Sarayı'ndaki rehine olayı ile ilgili açıklama yapıyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok şu açıklamayı yaptı.

Bugün 12.30 sıralarında 2 teröristin adliyeye girerek savcımızı rehin almışlardır. 6 saat boyunca gerek EMniyet gerek savcılık kanallarımız iletişimi açık bırakmaz suretiyle tüm görüşmeleri yapmışlardır. İstanbul Baro başkanımız Ümit Kocasakal da adli ve emniyet teşkilatına yardımcı olmuştur. 6 saat boyunca tüm güvenlik önemlerini almak şartıyla yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda malesef teröristler telefonla iletişim kurduğu bir anda rehin aldıkları savcımızın odasında silah sesleri geldikten sonra emniyet birimlerimiz operasyon yapmıştır.

Odadan silah seslerinin gelmesinden sonra başsavcımız ağır yaralı olarak Florance Nightangel  hastanesinde ağır yaralı olarak kaldırılmıştır. 2 terörist te öldürülmüştür.Savcımız şu anda ameliyatta. Acil şifalar diliyorum. Teröristler şu anda gerekli adli çalışmalar yapılmaktadır.Adalet Teşkilatımıza geçmiş olsun diyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle hiçkimsenin baş edemeyeceğini belirtmek istiyorum. Teröristlerin, devletin görevlilerine nerede bir el kalkarsa güvenlik güçlerimiz o elleri kıracaktır. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »