Operasyonda dikkat çeken detaylar

Emniyette "paralel yapı" iddiaları operasyona dönüştü. Gece yarısı başlayan operasyonda ilginç detaylar gözden kaçmadı

22 Temmuz 2014 Salı 16: 2
Operasyonda dikkat çeken detaylar
İstanbul'da, aralarında emniyet mensuplarının da bulunduğu şüphelilere yönelik gece yarısı başlatılan operasyonda ilginç detaylar dikkatleden kaçmadı.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan bir polisin hastaneye getirildiğinde resmi üniformasını üstünde taşıyor olması dikkati çekti.
Hastaneye girişte üzerinde sadece resmi kıyafeti bulunan polise meslektaşları, sağlık kontrolünden sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün (TEM) yeleğini giydirdi.
 

TESLİM OLDUK ARKADAN KELEPÇELEDİLER


Gözaltına alınan eski Emniyet Müdürü Yurt Atayün, "Teslim olduk arkadan kelepçelediler" dedi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan, Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün sağlık kontrolü için sabah saatlerinde, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Atayün, elleri arkadan kelepçeli şekilde polis aracından indirildikten sonra hastaneye girdi.
Yurt Atayün bu sırada, "Teslim olduk arkadan kelepçelediler. Tamamen siyasi..." dedi.

Sağlık kontrolünden geçirilen Atayün, daha sonra polis aracıyla emniyete götürüldü.

Öte yandan gözaltına alınanlar, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolüne getirilmeye devam ediyor.
 

OPERASYON ERKENE ALINDI İDDİASI

 
Bu arada operasyonun zamanlaması çok dikkat çekti.
 
Operasyon daha önce görülmemiş bir biçimde geceyarısı çok erken bir saatte yapıldı.  Haber 7'nin haberine göre operasyon sabaha karşı yapılacaktı ancak polislerin operasyon bilgisini dışarıya sızdırmasından sonra İstanbul Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı kritik bir kararla saati erkene aldı. 
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • Bunlar sadece emniyet ve yargıdamı? O.Ö.E. - 22 Temmuz 2014 Samimi bulmuyorum.T.Telekom,PTT,DHL,KGM,BİT,TK,DDY.2003 YILINDAN İTİBAREN GÖREVE GETİRİLENLER ,HADEMEYE KADAR AYNI ÖRGÜTDEN.BURALARA NEDEN EL ATMIYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »