26 Mayıs 2018, Cumartesi

Organları üç hastaya umut ışığı oldu

BALIKESİR’in Bandırma ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki Veçhi Aydın’ın karaciğer ve iki böbreği organ bekleyen üç hastaya umut ışığı oldu.

12 Aralık 2014 Cuma 18:16
Organları üç hastaya umut ışığı oldu
Bandırma'da önceki gün meydana gelen trafik kazasında Veçhi Aydın'ın kullandığı 10 HD 002 plakalı özel otomobil kontrolünü kaybederek şarampole yuvarlandı. Kazada ağır yaralanan sürücü Aydın, Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar, bugün beyin ölümü gerçekleşen Veçhi Aydın'ın organlarının, organ bekleyen hastalara nakledilmesi için yaşlı adamın ailesiyle irtibata geçti. Veçhi Aydın'ın yakınlarının izin vermesi sonucu kendisinden alınan böbrekler Bursa Acıbadem Hastanesi'nde, karaciğeri ise Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ bekleyen hastaya nakledilmek üzere gönderildi.

BAŞHEKİMDEN TEŞEKKÜR
Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, insanın tüm organlarını bağışlaması kadar kutsal durumun olamayacağını belirterek, "İnsan vefat eder ancak Allah'ın vermiş olduğu o güzel lütuftan başkasının da yaralanmasını sağlıyor. Bu güzelliği merhum Veçhi Aydın yaptı. İkinci güzelliği ise Veçhi Aydın’ın ailesi yapmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »