Orgeneral Akar: Milletimizin fedakarlığı her türlü takdirin üzerinde

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde konuştu...

7 Ağustos 2016 Pazar 19:53
Orgeneral Akar: Milletimizin fedakarlığı her türlü takdirin üzerinde
Önceden açıklanan programda yer almayan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanım, Muhterem Hanımefendi, 11. Cumhurbaşkanım, Sayın TBMMBaşkanım…

Ben sizlerle gurur duyuyorum, sağ olun var olun. Ben sizlerle gurur duyuyorum…

Sayın Başbakanım, Sayın CHP Genel Başkanım, Sayın MHP Genel Başkanım, Sayın Hanımefendiler, konuklar, asil milletimizin kahraman evlatları hepinizi selamlıyorum.

Bugün burada 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde TSK komuta kademesiyle birlikte sizlerle beraber olmanın onur ve heyecanını yaşıyorum. 15 Temmuz günü ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte TSK’ya sızmış bir grup illegal çete mensubu terörist hain, Fetullahçı terör örgütü tarihimizde görülmemiz bir şekilde… Sağ olun, var olun…

'TSK'NIN ŞANLI ŞEREFLİ GEÇMİŞİNE KARA BİR LEKE SÜRDÜLER'

İllegal çete mensubu terörist hainler, FETÖ tarihimizde görülmemiş bir şekilde vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bu zilleti ve bu rezaleti yaşatmış ve TSK’nın şanlı şerefli geçmişine kara bir leke sürmüşlerdir. Her yönüyle milli ve yerli olan yüksek siyasi liderlikçe verilen direktifler doğrultusunda aziz milletimiz sizler ve TSK’nın gerçek evlatlarıyla emniyet mensupları ve sizler bu hain girişime karşı koymuşlardır.

TSK’ya ve milletimize ihanet eden bu alçaklara layık oldukları cevap tereddütsüz şekilde alanlarda verilmiştir. Bu rezaleti Türkiye’ye, mazisi şan ve şerefle dolu TSK’ya ve asil milletimize yaşatan hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

'MİLLETİMİZİN FEDAKARLIĞI HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDE'

Burada özellikle şunu belirtmek isterim. 15 Temmuz akşam saatlerinde TSK’da yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin, FETÖ’nün darbe girişiminin TSK’nın vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarının kesinlikle hiçbir alakası yoktur. Sizlerin asker elbisesi içine girmiş eli kanlı hainler ile görevinin başında olan, ülkemizin bekası için aynı zamanda terör örgütü PKK ve diğer tehditlerle de canla başka mücadele eden TSK’nın kahraman mensuplarını çok iyi ayırt edilerek davranılması bizlere güç ve moral vermiştir.

Asil milletimizin canı pahasına, demokrasinin devamı için gösterdiği fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. Bundan dolayı sizlerin şahsında asil milletimize şükranlarımı sunuyorum.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »