Orgeneral Akar:"Üniforma giymiş hainler, yılanlar..."

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar,"Aynı kararlılıkla, azimle, gayretle asker, polis birlikte ülkemiz, milletimiz için ölürsek şehit, kalırsak gazi düsturuyla güvenlik konusunda bize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz" dedi.

24 Temmuz 2016 Pazar 16:22
Orgeneral Akar:"Üniforma giymiş hainler, yılanlar..."
Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve kuvvet komutanları İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti. Orgeneral Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih  Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri  Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutan Vekili Korgeneral İbrahim  Yaşar ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte İçişleri Bakanı  Efkan Ala'ya başsağlığı ziyaretinde bulundu. 

  Bakan Ala'nın komutanları, bakanlık girişinde karşılamasının ardından  Ala'nın makamına geçildi.  İçişleri Bakanı Ala, ülkeyi istenilen hedeflere taşımak için birlikte  gayret sarf ettiklerini belirterek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine sızmış,  asker üniforması giyen bir grubun millete saldırdığını anımsattı. "Hiçbir zaman böyle çeteler, teröristler bu memlekette inisiyatif  alamayacaktır. Bu memleketin gidişatına yön veremeyecektir, önünü kesemeyecektir  ama zarar veriyorlar, yazıklar olsun." ifadelerini kullanan Ala, milletin birlik  ve beraberlik beklentisinde olduğunu söyledi. İçişleri Bakanı Ala, "Bütün problemlere karşı tek vücut, tek yürek  halinde onlardan aldığımız iradeyle bu zorlukları aşmak için birlikte çalışmak  ama işte yine bir terörist çete, bir alçaklar grubu bunu bertaraf etmeye, tarumar  etmeye çalıştı ama altında kaldı. Bundan sonra da bu tür işlere girişenler  altında kalacaktır ama girişebilme ihtimallerini de ortadan kaldıracak inşallah  inisiyatifleri alacağız." diye konuştu.

'ÜNİFORMA GİYMİŞ HAİNLER...'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ise, darbe girişimi sırasında şehit  olanlara rahmet, gazi olanlara şifa diledi. İçişleri Bakanı Ala'ya başsağlığı  dileklerini ileten Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin daima milletinin yanında  olduğunu vurguladı.  Ülkenin birliği, bütünlüğü ve güvenliği için büyük gayretler  gösterdiklerini belirten Akar, bu uğurda şehit ve gazi olanların bulunduğunu  anımsattı. Özellikle son dönemde terörle mücadele harekatı kapsamında asker,  polis, jandarma ile mülki ve adli makamların Doğu ve Güneydoğu Anadolu  bölgelerinde büyük özverilerle ve kahramanlık hikayeleriyle Türkiye için önemli  fayda sağladıklarını dile getiren Orgeneral Akar, şunları kaydetti: "Polis-asker kardeşliği konusunda gerçekten çok güzel resimler oldu  ancak bu alçaklar, bu hainler, üniforma giymiş bu hainler ülkemize, milletimize  özellikle silahlı kuvvetlerimize çok büyük zararlar verdiler. Bunlar adalet  önünde mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacaktır, bundan hiç şüphemiz yok. Biz  aynı kararlılıkla, azimle, gayretle asker, polis birlikte ülkemiz, milletimiz  için 'ölürsek şehit, kalırsak gazi' düsturuyla güvenlik konusunda bize düşen  görevleri en iyi şekilde yapmaya birlikte devam edeceğiz."

Daha sonra basına kapalı devam eden ziyaretin ardından Orgeneral Akar  ve beraberindekiler FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan Ankara Emniyet  Müdürlüğüne hareket etti.
 
KOMUTANLAR SALDIRIYA UĞRAYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile birlikte, 15 Temmuz günü askeri darbe girişiminde bombaların hedefi olan ve 6 şehidin verildiği Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Ala ve beraberindeki Genelkurmay Başkanı Akar ile  kuvvet komutanları, Ankara Emniyet Müdürlüğüne taziye ziyareti için geldi. Bakan  Ala ve Genelkurmay Başkanı Akar ile kuvvet komutanlarını Ankara Valisi Mehmet  Kılıçlar ve Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan emniyete girişlerinde  karşıladı. Daha sonra Bakan Ala ve komutanlar, bir süre Ankara Emniyet Müdürü  Mahmut Karaaslan'dan makamında bilgi aldı.   Daha sonra Ala ve beraberindekiler, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında  Ankara Emniyet Müdürlüğü binasında bomba atılan yere karanfil bıraktı ve şehitler  için dua okudu.

'BU YILANLARI TEMİZLEYECEĞİZ'

Genelkurmay Başkanı Akar, Ankara Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi içinde  kendisini bekleyen polisleri selamladıktan sonra yaptığı konuşmada, özellikle  Doğu ve Güneydoğu'da bugüne kadar asker, polis, jandarma ve korucuların birlikte,  omuz omuza ülkenin güvenliği için çok güzel işler başardığını belirtti. Askerin ve polisin ülkenin güvenliğine büyük katkılar sağladığını  ifade eden Akar, şunları söyledi:"Azimle kararlılıkla bu zorlu mücadele bugüne kadar devam etti. Ancak  asker elbisesi giymiş bazı alçakların, urlaşmış bazı çete mensuplarının, silahlı  kuvvetlerimize sızmış yılanların ülkemize verdiği zarar çok büyüktü ama biz  bunları bir şekilde temizleyeceğiz, inşallah Allah bizlere bu lekeyi temizlemek  için imkan ve fırsat verecek. Polis, asker daima kardeştir, bir bütündür,  güvenlik bir bütündür, güvenlik mimarisi bir bütündür, bunda hiçbir şekilde ayrım  yapılamaz. Bu geçmişte kalmayacağız, ileri bakacağız, gerekli temizliği  yapacağız. Ülkemiz için, milletimiz için asker, polis, jandarma, korucu hep  birlikte, omuz omuza ülkemizin birliği, bütünlüğü, güvenliğini sağlamak için  azimle, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz."Akar, bütün şehitlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Ziyaretin ardından İçişleri Bakanı Ala ile aynı makam aracına binen  komutanlar Ankara Emniyet Müdürlüğünden ayrılarak darbe girişimi sırasında  bombalanan ve 50 polisin şehit olduğu Gölbaşı Polis Özel Harekat Merkezine  hareket etti.
 
50 ŞEHİDİN VERİLDİĞİ GÖLBAŞI'NA GİTTİ 

Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar ve kuvvet komutanları daha sonra darbe girişimi gecesi bombalanan ve 47 polisin şehit edilidği Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı gitti. Burada Emniyet Genel Müdürü Celalattin Lekesiz'den bilgil aldı. Şehitler için bombalanan alana karanfil bıraktı. Org. Akar burada polislere yaptığı konuşmada  "Bu acıyı, bu yarayı sileceğiz. Ülkemizin birliği, bütünlüğü için asker ve polis şart. Asker ve polis güvenliğin parçası, kardeştir" dedi.
 

İÇİŞLERİ BAKANI KONUŞTU: BUNLAR ASKER ELBİSESİ GİYMİŞ TERÖRİSTLERDİR 

Ziyarete sonrası gazeteecilerin sorularını yanıtlayan  İçişleri Bakanı Efkan Ala şunları söyledi: "Sayın Genelkurmay Başkanımız bu olup bitenden sonra başsağlığı dilemek için önce İçişleri Bakanlığı'na geldi, daha sonra buralara geldik. Biz milletimize yöneltilen tehditleri bertaraf etmek zorundayız. Terör operasyonundan ailelerinin yanına yeni gelmiş özel hareket mensuplarını asker elbisesi içine girmiş teröristler şehit etti. Bu hainler  vatan evladı olamaz. Bunlar asker elbisesi giymiş, peygamber ocağına dahil olmuş teröristlerdir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, bütün milletimize başsağlığı diliyoruz.  Biz her zaman birlikte çalıştık, birlikte çalışacağız. Milletimize yöneltilen tehditleri birlikte bertaraf edeceğiz. Kendilerine teşekkür ediyorum. Memleket için birlikte çalışacağız."

AKAR: BU REZİLLER TSK MENSUBU OLARAK GÖRÜLEMEZLER 

Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar da yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Türk devleti her boyutuyla dimdik ayakta. Silahlı kuvvetler tam emir komuta içinde. Maalesef bu elim olay bize yaşatıldı. Bu ülkemize, milletimize, silahlı kuvvetlerimize bunları yaşatanlar asker elbisesi giyen yılan, çiyan, teröristlerdir. Bunlar Türk adaleti önünde cezalandırılacaklardır. Asker ve polislerimizin siyasi direktifler doğrultusunda çalışmalarını sürdürecekler. Asker ve polis arasında fitneyi kabul etmiyoruz. İnadına birbirimize sarılacağız. Bu arkadaşlarımız doğuda güneydoğuda gözlerini kırmadan kurşunun üzerine giden arkadaşlarımızdır. Burada hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm aile bireylerine sabırlar diliyorum."

KOMUTANLAR MECLİS'TE 

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları daha sonra Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret ettiler. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »