20 Haziran 2018, Çarşamba

Ortalığı kana bulayacaklardı!

Tunceli'nin Pertek ilçesinde eylem hazırlığındaki 3 terörist operasyonla yakalandı. Teröristlerin kaldığı evde, kamu görevlilerine ait konutların işaretlendiği haritalar ve araç plaka listelerinin yer aldığı dokümanlar ele geçirildi.

25 Ocak 2016 Pazartesi 21:35
Ortalığı kana bulayacaklardı!
Tunceli’nin Petrek ilçesinde bir evde yapılan aramada savcı, hakim ve emniyete ait araç plakası listesi, kaymakamlık konutu, Pertek-Tunceli yolunda bir kavşağın işaretlendiği harita, 1 el bombası ile 3 kilogram ağırlığında patlayıcı ele geçirildi.

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “24.01.2016 tarihinde Pertek ilçemizde güvenlik güçlerimizce yapılan operasyonda, 3 şahsın evinde yapılan aramada; toplatma kararı bulunan bir kitap, Pertek ilçemizdeki görev yapan savcı, hakim ve emniyete ait araçların plakalarını içeren liste, kaymakamlık, adliye, emniyet müdürlüğü yerleşkeleri, kaymakamlık konutu, Pertek-Tunceli yolunda bir kavşağın işaretlendiği harita, 9 adet elektrikli kapsül, 1 adet el bombası, 3 kilogram ağırlığında C4 ve TNT tabir edilen patlayıcı madde ele geçirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Valilik açıklamasında şahısların cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındığı belirtilerek, operasyonlara devam edildiği kaydedildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »