21 Mayıs 2018, Pazartesi

Oscarlı ünlü aktör Robin Williams ölü bulundu

ABD'li ünlü aktör ve komedyen Robin Williams 63 yaşında hayatını kaybetti. Evinde ölü bulunan Robin Williams'ın intihar etmiş olabileceği belirtiliyor.

12 Ağustos 2014 Salı 10:19
Oscarlı ünlü aktör Robin Williams ölü bulundu
Amerikalı ünlü aktör ve komedyen Robin Williams 63 yaşında hayatını kaybetti.

California polisi, ünlü aktörün büyük ihtimalle 'intihar ederek' yaşamına son vermiş olduğunu açıkladı.

Kariyeri boyunca alkol ve uyuşturucu sorunları yaşadığı bilinen Robin Williams, geçtiğimiz ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görmüştü.

Ünlü aktör 'Ölü Ozanlar Derneği', 'Can Dostum', 'Günaydın Vietnam''Müzede Bir Gece' ve 'Jumanji' gibi filmleriyle Türkiye'de de geniş bir hayran kitlesine sahipti.

Robin Williams 'Can Dostum' filmindeki performansıyla 1998 yılında en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar kazanmıştı.
 

ROBIN WILLIAMS KİMDİR?


Robin Willams 21 Temmuz 1951 tarihinde Chicago, Illinois'de doğdu. Annesi Laura McLaurin, babası da Robert Fitzgerald Williams'dı.

Üniversitede Siyaset Bilimi okuyan Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaptı. Buradan da sinema sektörüne geçti.

1987'de çevirdiği 'Günaydın Vietnam' filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle ün kazandı.

Yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör arasına dahil edilerek 63. sırada yer aldı.

Entertainment Weekly tarafından yaşayan en komik adam seçildi. Williams sahne hayatı boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülüne layık görülmüştür.

San Fransisco'da bulunan Rubicon Restaurant'ı, Robert de Niro ile birlikte işleten sanatçının ilk eşi Valerie Velardi'den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams'den ise iki çocuğu vardı.

Williams, 2011'den beri Susan Schneider ile evliydi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »