Osmanlı Ocakları'ndan teröre tepki

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, "PKK'nın kazdığı hendekler HDP'nin siyasi sonunu getiriyor" dedi.

27 Aralık 2015 Pazar 21:36
Osmanlı Ocakları'ndan teröre tepki
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Canpolat yaptığı yazılı açıklamada, "Teröristlerle anlaşılamayacağı bir kez daha anlaşıldı. Silah bırakmak ve barışa doğru adım atmak için PKK'nın karşısına bugüne kadar pek çok fırsat çıkmasına rağmen, PKK hepsini reddedip şiddeti tercih edip onca askerin ve sömürdüğü Kürt halkının kanını döktü. PKK artık gücünü yitirmiş durumdadır. Batı medyasının Erdoğan karşıtı kampanyasını arkasına almaya çalışan PKK ve uzantıları, umduklarını bulamıyor, Çözüm Sürecini ve ardından Milli Birlik ve Kardeşlik Projesini başlatan,

DAİŞ Kobani'ye saldırdığında binlerce kişiyi ülkemize alan ve şehrin savunması için Peşmerge ve Özgür Suriye Ordusu'nun geçişine izin veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'dı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmek yerine Kobani üzerinden manipülasyon yapmaya çalışanlar, 7-8 Ekim olaylarında insanları sokağa dökerek çoğu Kürt 50 vatandaşımızın ölmesine sebep olan PKK, bu veballer yeter. Silah bırakma ve barış umudunun doğduğu her anda PKK silaha ve şiddete başvurarak Kürtlerin egemenliğine ipotek koyar gibi tehditle bölge halkı bastırılmaya ve sindirilmeye çalışılsa da, halk artık PKK'dan ve PKK üzerinden siyaset yapanlardan bıkmış durumda. Siyasetin önünü açan iradeye silahla, mayınla, eşkıyalıkla karşılık veren bir örgütün barış ve çözümden yana olmadığı da ortada. Hiçbir demokratik devlet, bir terör örgütünün vatandaşlarını tehdit ve tedhiş etmesine izin veremez.

Bütün bunlara rağmen devletimiz Kürtler başta olmak üzere bütün vatandaşlarının hak ve hukukunu korumak, kamu düzenini tesis etmek ve yaşam standartlarını yükseltmek için kararlı bir duruş sergilemesinden mutlu ve huzurluyuz. Terörle olan mücadelede her STK gibi Osmanlı Ocakları da duyarlıdır, tüm vatandaşlarımız ve Güneydoğu'daki toplumun tamamı bu illetten kurtulmak için topyekun seferberlik gerekir" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »