21 Haziran 2018, Perşembe

Oyunculardan, Ergin Ataman'a güvenoyu

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda basketbolcular FIBA Dünya Kupası öncesi Çeşme kampından memnun

16 Temmuz 2014 Çarşamba 19:55
Oyunculardan, Ergin Ataman'a güvenoyu
Kerem Tunçeri, Bormio kampı öncesinde Çeşme'de yapılan kampın çok verimli geçtiğini, yavaş yavaş hazır duruma geldiklerini söyledi.

Ergin Ataman’ın TBL'nin en iyi antrenörü olduğunu bildiren Tunçeri, şunları kaydetti:

"Ergin Ataman'ın başarılarını hep birlikte görüyoruz. Kazandığı şampiyonluklar ve oynadığı finaller var. Yerli antrenör olması da hepimiz için iyi. Elbette onun sistemi daha farklı olacaktır. Herkesin bu sisteme adapte olması gerekiyor. Elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyacağız.

Şampiyona boyunca her maçı ayrı ayrı düşünmeliyiz. İlk olarak hedefimiz gruptan çıkmak olacaktır. Kolay olmayacağını biz de biliyoruz. Yeni bir ekibiz ve genç arkadaşlarımız var. Bu nedenle iyi çalışmamız gerekiyor."


KEREM GÖNLÜM: GRUPTAN ÇIKACAĞIZ


Kerem Gönlüm ise Çeşme'deki kampta tempolarını arttırmaya başladıklarını, Bormio'daki çalışmaların da iyi gideceğine inandığını söyledi. Milli takımda Ergin Ataman'ın başantrenörlüğe getirilmesiyle yeni bir yapılanma sürecine girildiğini kaydeden Kerem Gönlüm, şöyle konuştu:

"Bogdan Tanjevic, uzun yıllardır bu görevde bulunuyordu. Şimdi yeniden yapılanma inşallah hayırlı olur. Bu süreçte en doğru ismin Ergin Ataman olduğunu düşünüyorum. Sonuçta onun kariyeri tartışılmaz. Türk antrenör olması da önemli bir avantaj. Tanjevic’e de çok teşekkür ediyorum.

Türk basketboluna çok büyük emeği geçti. Kendisini saygıyla selamlıyorum. Yeni jenerasyonda Kerem Tunçeri ile birlikte tecrübelerimizi arkadaşlarımıza aktaracağız. Bu jenerasyonla birlikte umarım Türk basketbolu iyi yere gelir."


Kerem Gönlüm, Dünya Kupası'nda ilk grupta ilk ikide yer almak istediklerini belirterek, "Maç maç düşünüp gruptan çıkacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Barış Hersek ise yaptığı açıklamada, A Milli Takım’a seçildiği için büyük bir gurur yaşadığını, Ay yıldızlı forma ile basketbol oynamanın her Türk gencinin hayali olduğunu söyledi.

Dünya Kupası için ilk hazırlık döneminin çok iyi başladığını kaydeden Barış Hersek, "Çeşme kampı hazırlık süreci öncesinde çok güzel bir başlangıç oldu” dedi.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »