21 Temmuz 2018, Cumartesi

Özcimbomlu Sezgin hayatını kaybetti

Galatasaray tribünlerinin sembol isimlerinden biri olan Sezgin Özcimbomlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Özcimbomlu Sezgin hayatını kaybetti
Sarı-Kırmızılı tribünlerin sevilen simalarından biri olan, Galatasaray'ın İstanbul'da ve deplasmanlarda oynadığı tüm maçlarda taraftarın görmeye alıştığı Sezgin Özcimbomlu hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavisine devam edilen Sezgin Özcimbomlu bugün sabaha karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybederek gözlerini hayata yumdu.

Tekerlekli sandalyesi ile Ali Sami Yen'deki maçlarda taraftarın köşe bayrağının hemen yanında görmeye alışkın olduğu bir neslin onunla büyüdüğü, Galatasaray tribünlerinin renkli siması Sezgin Özcimbomlu hayatını kaybettiği haberi Sarı-Kırmızılı taraftarlarını derin üzüntüye soktu. Galatasaray'a olan sevgisi nedeniyle soyadını Özcimbomlu olarak değiştiren Sezgin Özcimbomlu'ya bizde Gazete5 olarak Allah'tan rahmet sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Sezgin Özcimbomlu'nun cenaze namazı yarın öğle namazına müteakip Şişli Camii'nde kılınacak merhum Sezgin Özcimbomlu Kulaksız mezarlığına defnedilecektir.

Sezgin Özcimbom'lu soyadını değiştirme hikayesini şöyle anlatmıştı: “Yıllardan bu yana Galatasaray'ı takip ediyorum. Galatasaray sevgisi benim için her şeyden üstün. Karda, kışta, iç sahada, dış sahada hep takımımın yanındaydım. Ben Amigo Sezgin olarak mezar taşıma hep Galatasaray adını yazdırmak istedim. Çünkü benim bütün her şeyim Galatasaray. Yıllarca da benim lakabım Özcimbomlu olarak geçiyordu. 6-7 yıl önce soy ismimi değiştirmeyi yani mezar taşıma Cimbom yazısını yazdırma kararı aldım. İmkanlarım olsa ilkem Cimbom olsun. Doğum tarihim 1905, ilim Galatasaray, ilkem Florya olsun isterim. ama ben yalnızca elimden geleni yani soyadımı değiştirdim. Attığım adım Galatasaray yürüdüğüm adım Galatasaray evimin rengi Galatasaray.”
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »