21 Mayıs 2018, Pazartesi

Özer Uçuran Çiller’den 9. kitap

Uzun yıllardır spiritüel ve kişisel gelişim konularında kitaplar yazan Özer Uçuran Çiller, bir başucu eseri olarak saklanacak 9. kitabını çıkarıyor.

6 Haziran 2014 Cuma 7: 0
Özer Uçuran Çiller’den 9. kitap
Özer Uçuran Çiller kişisel gelişim alanında kaleme aldığı dokuzuncu kitabıyla okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. 

Kitap Haziran ayı içerisinde raflarda yerini alacak.

"Yaşam Düşüncedir" adlı kitabında Özer Uçuran Çiller, yaşamın yetmiş bir ayrı kesitinden örnek sözleriyle düşünce pencerenizi yeni bir aydınlanmaya açabilme ve düşlerinizi gerçeğe dönüştürebilme yolunu gösteriyor.

"Yaşam Düşüncedir – Anlamlı Sözler" adlı kitapta yaşamın gerçek tanımı olan "düşüncelere" yer veren Özer Uçuran Çiller, güzel yaşamın sırrının olumlu düşünceden geçtiğinin altını çiziyor.

Önceki kitapları İngilizceye çevrilen ve Türkiye’nin ilk gelişim kitapları arasında sayılan Özer Uçuran Çiller, son kitabında kendi sözlerini  bazı filozof ve düşünce insanlarının anlamlı sözleriyle bir araya getiriyor.

Yaşamın 71 kesitine ilişkin söz ve düşüncelerin yer aldığı kitapta, “Olumlu düşünme, affedici olmak, başarı, huzur, mutluluk, kibir, yalnızlık, kendini sevmek, vicdan temizliği, iyi ahlak, sabır, inanç, sağlık, risk alabilmek, kıskançlık, zenginlik, tanrının varlığı, bilinçaltı, meditasyon, gerçek, çocuklarımız, güven, akıl, üzüntü, evlilik, cinsellik, yaşlılık ve aşk” gibi bölümler bulunuyor.
 

Yol gösterici öğretiler


Teknoloji ile birlikte hızlanan hayatlarımızda her şey sanal dünyada yaşanırken, yaşanmışlığın izlerini ve yaşam deneyiminden süzülerek gelen her bir sözün, hızla yaşanan ve keyif alınmayan hayatlara bir nebze de olsun kılavuzluk etmesini istiyor.

Bu çerçevede Özer Uçuran Çiller’in kitabında yer alan yol gösterici öğretilerden bazıları şöyle:
 
·         Olumlu düşünme tüm başarıların temelinde yatan olgudur.

·         Yaşamdan her ne bekliyorsak, bu beklentilerimizi olumlu bir düşünüşle bilinçaltımıza resmetmeliyiz. Korkudan, şüpheden, kuruntudan, kuşkudan, üzüntüden uzak olmak en önemli koşul. Unutmayın…

·         Farkındalığa ömür boyu umutların peşinde koşarak ulaşılabilir. Daime yeni umutların peşinde koşun.

·         Yapılan araştırmalar, affedebilen insanların, kin tutanlardan daha sağlıklı ve mutlu yaşadığını gösteriyor. Kim affediyorsa o daha iyi yaşıyor! Hatta daha da ilginç olan, sadece ‘birisini affetmeyi tasavvur etme’nin bile yeterli olması.

·         Yaşamın amacı kendini gerçekleştirmek ve mutluluk ise bu yol, insanın kendisini sevmesinden geçer.

·         Karıncayı dahi incitmemenin, incenmemek anlamına geldiğinin farkına varın.

Özer Uçuran Çiller’in Doğan Kitap’tan çıkan “Düşüncenin Simyacılığı-Beyin Düşünce Üretmez”, “Mutlu, Huzurlu, Başarılı Olabilme Sanatı”, “İnfoteizm Tanrı’nın Enformasyonu”, “Yazgı, Değişken Kader”, “Sırrın Sırrı” ve “Yeni Çağda Düşünce Gücü ve Holistik Sağlığa Açılan Pencere” adlı kitapları da bulunuyor.
 

Özer Uçuran Çiller kimdir?


Özer uçuran Çiller İstanbul’da doğdu. Lise tahsilini Saint Joseph’te tamamladıktan sonra, Mühendislik ve Yüksek Mühendislik diplomasını Robert Kolej’den (Boğaziçi Üniversitesi) aldı. Amerika’da Boston ve Connecticut üniversitelerinden MBA derecesi kazandı.

Amerika’da 1975 yılına kadar Ametek Inc. şirketinde Holding Ekonomik Kontroller Direktörü olarak görev yaptı. 1975 yılında Çukurova Holding’in CEO’su olarak göreve başladı. 1983 yılında kendi şirketini kuran Özer Uçuran Çiller aynı zamanda, Milliyet ve Güneş gazetelerinde köşe yazarlığı da yaptı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »