24 Mayıs 2018, Perşembe

Özsüt’ten Ramazan Sofralarına Özel Güllaç ve Sütlü Tatlılar

Özsüt, iftar sofralarının vazgeçilmezi güllaç tatlısını, frambuaz ve kaymak ile yeniden yorumluyor.

12 Haziran 2014 Perşembe 21:13
Özsüt’ten Ramazan Sofralarına Özel Güllaç ve Sütlü Tatlılar
Ramazan ayının en tatlı geleneksel lezzeti güllaç, taze ve doğal Özsüt sütü ile hazırlanıyor.

Özsüt’ün özel lezzeti frambuazlı güllaçın bol süt içeren yapraklarının arasında frambuaz, beyaz çikolata ve antepfıstığı parçalarıyla hazırlanmış özel bir kat bulunuyor. Güllaçın üzeri ise antepfıstığı ve frambuaz taneleriyle renklendiriliyor. Özsüt’ün bir diğer lezzeti kaymaklı güllaçın ise bol sütle ıslatılmış yapraklarının arasında kaymak, badem, fındık ve ceviz bulunuyor. Kaymaklı güllaç, limon rendesi sayesinde daha hafif ve lezzetli oluyor.

Özsüt’ün geleneksel sütlü tatlıları kazandibi, tavuk göğsü, fırın sütlaç, keşkül, sakızlı muhallebi gibi geleneksel sütlü tatlıları da tüm Ramazan ayı boyunca iftar sofralarının hafif ve vazgeçilmez tatlıları olmaya aday. Taze ve hijyenik çiftlik sütü ve mevsiminde yetişen, dalından toplanmış en taze meyveler ile hazırlanan Özsüt dondurmalar da Ramazan’ın serinletici tatlılarından olacak. 

 
Özsüt hakkında:

1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda Özsüt Muhallebicisi olarak Sefer Usta’nın başlattığı tatlı serüveni 1980 yılında Sefer Usta’nın oğlu İbrahim Urlulu liderliğinde Özsüt ustalarının da ortaklığıyla büyüyerek geliştirildi. İlk şubesini 1991 yılında İzmir Alsancak’ta açmasının ardından, 2002 yılında şube sayısını 50’ye çıkardı.

Kuruluşunun 75. yılını kutlayan Özsüt, günümüz itibariyle 180’in üzerinde şubesiyle faaliyetlerini devam ettiriyor. Fransa’daki ünlü pasta okulu Lycee Professionel ‘Aguste-escoffier’den danışman getirerek, farklı lezzetlerde pasta tasarımlarını da tüketicileriyle buluşturan Özsüt, spesiyal pasta grubu şeflerine, dünyaca ünlü Fransız aşçılık sanatları okulu Le Cordon Bleu’de düzenli olarak eğitim olanağı sağlıyor. Özsüt 2009 yılı itibariyle çikolata üretimine başlayan Özsüt, Fransa’nın en iyi çikolatası Valrhona’nın lezzetini Türk damak tadına uygun şekilde işliyor. 2009 yılında Fransa’nın en büyük kahve üreticisi Cafés Richard ile işbirliği gerçekleştiren Özsüt, Türk damak tadına uygun kahve harmanları geliştirerek tüm şubelerinde satışa sunuyor. Özsüt’ün bir başka konsepti olan ve 50 şubesi bulunan fırın menülerinin yer aldığı şubelerimizde ise çeşitli sandviçler, pizzalar, beyaz&kırmızı et çeşitleri,salatalar ve omlet çeşitleri bulunuyor. Özsüt ayrıca, 2009 yılından beri yemekli konsepti ‘Atölye’ ile misafirlerine salatadan pizzaya, kırmızı-beyaz et spesiyallerinden kreplere kadar geniş bir menü ile ünlü yerel mutfak lezzetlerini bir arada sunuyor. Özsüt 2010 yılının Eylül ayında ‘Tatlı Mola’ markası ile organize perakende sektörüne de giriş yaptı. 2012 Ağustos ayı itibariyle daha önceden başladığı yoğurt üretimine de devam etme kararı alan Özsüt, geleneksel Türk yoğurdunu da tüketiciyle buluşturmaya devam ediyor.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »