Pakistan'da göstericiler polisi linç etti

Pakistan'da devam eden hükümet karşıtı gösterilerde insanlık dışı görüntüler yaşanıyor. Polisin uyguladığı şiddetin ardından bu kez de halkın polise uyguladığı şiddet görüntülendi. Öfkeli kalabalık polisi linç etmek istedi.

2 Eylül 2014 Salı 17: 5
Pakistan'da göstericiler polisi linç etti
Pakistan'da 14 Ağustos'ta Başbakan Navaz Şerif'in istifası talebiyle başlayan hükümet karşıtı gösteriler, dün bakanlık binaları ve parlamentonun yer aldığı kırmızı bölgede devam etti. Zaman zaman göstericilerle polisin çatıştığı olaylar sırasında bir kare ajansların dikkatinden kaçmadı. O karede, Pakistanlı bir polis 7-8 kişi tarafından adeta linç ediliyordu.

Tahir-ül Kadri isimli din adamı ve muhalif siyasetçi İmran Han liderliğindeki göstericiler, Başbakan Navaz Şerif'in geçtiğimiz yılki seçimlerde hile yaptığını savunuyor.

Haftalardır barışçıl olan gösteriler, hafta sonunda başkent İslamabad'da polisle göstericiler arasında yaşanan çatışmalar sonucu üç kişinin ölmesi ve yaklaşık 400 kişinin yaralanması sonucu çok daha şiddetli bir boyut kazandı.

Pazartesi günü bakanlık binalarına ve taşlar ve sopalarla saldıran göstericiler, ülkenin ulusal televizyon kanalını da ele geçirdi. Kanalın yetkililerinden Athar Faruk, 20 kameranın kaybolduğunu duyurdu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »