Pakistan'da Taliban yüzlerce öğrenciyi rehin aldı

Pakistan'ın Peşaver kentinde silahlı kişiler bir okuldaki yüzlerce öğrenci ve öğretmeni rehin aldı. Şu ana kadar 20 öğrencinin ve bir güvenlik görevlisinin öldüğü saldırıyı Taliban üstlendi.

16 Aralık 2014 Salı 18: 8
Pakistan'da Taliban yüzlerce öğrenciyi rehin aldı
Pakistan'ın kuzeybatısındaki Peşaver kentinde gerçekleşen olayda, silahlı kişiler bir askeri okulu bastı. En az 20 öğrenci ve bir güvenlik görevlisinin öldüğü, 40'tan fazla kişinin de yaralandığı saldırının ardından Pakistanlı komandolar olay yerine gitti.

Üzerlerinde bomba bulunan altı Taliban militanının, okula girerek etrafa rastgele ateş açtıkları bildirildi. Polis okulu güvenlik kordonuna alırken, militanların her birinin intihar komandosu olduğunu söyledikleri öne sürüldü.
Saldırıya uğrayan okulun, Pakistan'da ordu tarafından idare edilen 146 okuldan biri olduğu belirtildi. 10 ila 18 yaş arasındaki öğrencilerin okuduğu okulda, askeri personel ve sivillerin çocuklarının eğitim gördüğü açıklandı.


OPERASYON BAŞLADI


Pakistan Ordusu'nun kurtarma operasyonu başlattığını bildiren Anadolu Ajansı, öğrencilerin büyük kısmının güvenli bir şekilde arka kapıdan çıkarıldığını belirtti.

Taliban'ın 'Tahrik-i Taliban Pakistan' adı verilen bir kolu saldırıyı üstlenirken, okula giren altı militana yaşları büyük öğrencileri öldürme emri verdikleri bildirildi.

Saldırı sırasında okulda 500 öğrenci ve öğretmenin olduğu tahmin ediliyor.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »