28 Mayıs 2018, Pazartesi

Paris'te yine rehine dehşeti

Paris'te yine rehine dehşeti Paris'in kuzeybatısında bir postanede en az 3 kişi rehin alındı. Silahlı saldırgan polisin pazarlıkları sonucu ikna edilerek teslim oldu.

17 Ocak 2015 Cumartesi 2:54
Paris'te yine rehine dehşeti
Fransa'nın başkenti Paris yine rehine dehşetiyle sarsıldı. Şehrin kuzeybatısındaki Colombes semtinde bir postaneye giren silahlı saldırgan en az 3 kişiyi rehin aldı. Saldırgan yaklaşık 2 saat süren pazarlıklar sonucu polise teslim oldu.
RTL radyosu olayın TSİ 14.00 sularında meydana geldiğini, saldırganın bir kişi olduğunu ve kalaşnikof silah taşıdığının duyurdu. Radyonun haberine göre, çeşitli suçlardan sabıkası olan saldırgan polise durumu kendisi haber verdi. Le figaro gazetesi postanede en az 2 en fazla 5 kişinin rehin olarak tutulduğu bilgisini geçti. Fransız polisinin saldırganla yaptığı pazarlıkların sonucunda saldırgan silahını bırakarak teslim olmayı kabul etti. Olayda ölen ya da yaralanan kimse olmazken saldırganın akli dengesinin bozuk olduğu belirtildi. Yetkililer, olayın terör eylemi olmadığını açıkladı.

GEÇEN HAFTA 17 KİŞİ KATLEDİLDİ
 Paris'te geçen hafta yaşanan terör saldırısında 17 kişi hayatını kaybetmiş, polisin düzenlediği operasyonlarda saldırıların sorumlusu üç terörist ölü ele geçirilmişti. Bugün sabaha karşı ise Paris ve çevresinde düzenlenen polis operasyonlarında saldırılarla ilgili olduğu gerekçesiyle 12 kişi gözaltına alınmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »