Penaltıların kahramanı kulübeye gidiyor

Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal, Kosta Rika maçında penaltılarla yarı final kapısını açan kaleci Tim Krul'un, Arjantin maçına yedek kulübesinde başlayacağını açıkladı

9 Temmuz 2014 Çarşamba 18: 1
Penaltıların kahramanı kulübeye gidiyor
Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal, Kosta Rika ile oynanan maç penaltı vuruşlarına gidince, 120 dakika boyunca kaleyi koruyan Jasper Cillesen'i oyundan alarak, yerine Tim Krul'u sokmuştu...

Krul'un 2 penaltı kurtararak, takımını yarı finale taşıması sonrası Arjantin karşısında kaleyi kimin koruyacağı merakla bekleniyordu. Van Gaal maç öncesi düzenlenen basın toplantısında bu konuya açıklık getirdi.

Yarı finalde kaleyi yine Cillesen'e emanet edeceğini açıklayan deneyimli teknik adam; "Cillesen'in şu ana kadar çok iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Ancak iş penaltı kurtarmak olunca, Krul daha iyi bir kaleci. Bu yüzden Kosta Rika karşısında ona görev verdim. Arjantin maçında ise kalemizde yine Cillesen olacak" dedi.

Van Gaal, Hollanda halkına da çocukların maçı izlemesine izin vermeleri çağrısı yaptı. Gece çok geç saatlerde bitmesi muhtemel maçtan, tatildeki çocukların mahrum bırakılmaması gerektiğini dile getiren van Gaal; "Çocukların büyük bölümü zaten uyuyamayacak. Ben olsam çocuğuma maçı izlemesi için izin verirdim" dedi.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »