20 Haziran 2018, Çarşamba

Pensilvanya'nın borusu Bursa'dan

​ABD'nin önde gelen boru hattı operatörlerinin Türkiye'de üretim yapan tek tedarikçisi Borusan Mannesman, ABD Pennsylvania'da inşa edilecek bir doğalgaz hattı projesinin 152 milyon dolarlık boru tedarik ihalesini kazandı.

21 Mart 2015 Cumartesi 0: 3
Pensilvanya'nın borusu Bursa'dan
Borusan'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Şirketimiz, Amerika Birleşik Devletlerinin Pensilvanya eyaleti sınırları içinde inşa edilecek olan toplam 321 km uzunluğundaki bir doğal gaz hattı projesinin boru tedarik ihalesini kazandı" denildi ve şu bilgiler verildi:

 "Toplam kontrat bedeli yaklaşık 152 milyon dolar olan iş kapsamında, Gemlik tesislerimizde üretimi gerçekleştirilecek olan spiral kaynaklı çelik borular doğrudan ABD'nin Philadelphia limanına gönderilecek ve buradan da Pensilvanya'ya sevk edilecektir. Çapları 30 inç (76.2 cm) ve 42 inç (1.067cm) arasında değişen boruların üretimine 2015 yılı son çeyreğinde başlanacaktır. Proje için üretilecek olan boruların tümünün sevkiyatını, üretim planı çerçevesinde 2016 yılı içinde tamamlamayı öngörüyoruz."

Açıklamada, söz konusu projenin, şirketin stratejik büyüme alanlarından biri olan büyük çaplı enerji hat boruları pazarında, son 6 ay içinde ihalesini kazandığı TANAP ve ABD-Teksas'da boru hattı projelerinin ardından aldığı 3. büyük proje olduğu da vurgulandı ve şöyle devam edildi:

 "Aynı zamanda toplam ağırlığı bakımından bugüne kadar üretimini yapacağımız en büyük proje olma özelliğini de taşımaktadır. Şirketimiz, ABD'nin önde gelen boru hattı operatörlerinin Türkiye'de üretim yapan tek tedarikçisi olma özelliğini korumaktadır."

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »