Pentagon meydan okudu!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), seçilmiş bazı internet korsanlarına kurumun siber güvenliğine saldırmaları için davet gönderecek.

2 Mart 2016 Çarşamba 20:36
Pentagon meydan okudu!
Bakanlık, siber güvenliğinin sınanması için başlattığı “Hack the  Pentagon” adlı pilot program kapsamında internet korsanlarından yardım alacak ve  sistemde açık bulanlara para ödülü verecek. Programla ABD’de ilk kez bir federal  kurum “siber böcek” bulan olursa bu kişiye ödül vermiş olacak.

    Pentagon sözcülerinden Peter Cook, bakanlığın internet sitelerinin  açıklarının programda yer alacak “nitelikli katılımcılar” tarafından tespit ve  analiz edileceğini duyurdu. Cook, ödül programının ülkedeki büyük şirketlerin  benzer yarışmalarından model olarak alındığını bildirdi.

    Pentagon, daha sonra da bakanlığın mobil uygulamaları, internet  siteleri ve ağlarındaki zafiyetleri ortaya çıkarmak için benzer çalışmaları  sürdürmeyi planlıyor. Bakanlığın pilot programına katılmak isteyen internet  korsanlarının geçmişi araştırılacak, bu kişiler ciddi bir taramadan geçirilecek.

    Taramadan geçenler kontrol altında tutularak belirli bir süre içinde  bakanlığın önceden belirlenmiş internet sistemlerindeki açıkları arayacak. Kritik  konumdaki ağlar ise kapsam dışı bırakılacak.

    Nisan ayında düzenlenecek pilot programa katılımın nasıl olacağına  ilişkin bilgiler ve kurallar daha sonra paylaşılacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »