18 Haziran 2018, Pazartesi

Perinçek'ten aday uyarısı: Tilkinin önüne tavuk atılıyor

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru süresinin dolmasına çok az bir zaman kala, muhalefet liderlerini uyardı

3 Temmuz 2014 Perşembe 1:58
Perinçek'ten aday uyarısı: Tilkinin önüne tavuk atılıyor
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurusunda yarın son gün olması nedeniyle, twitter hesabından bir mesaj yayımladı. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Perinçek, Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Baykal'ı "Tilkinin önüne tavuk atılıyor" benzetmesiyle uyardı.
 
İşte Perinçek'in bu akşam saatlerinde twitter'da paylaştığı mesajı:

"CB seçimleri için aday gösterme için son tarihe 8 saat kaldı. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Baykal'a son 8 saatlik uyarımızdır. Bugünkü anketler gösteriyor. Ekmeleddin İhsanoğlu, Erdoğan'ı köşke çıkarmak için icat edilmiş bir aday. Tilkinin önüne tavuk atılıyor. Ancak bir de arslan var, cumhuriyetin arslanı! Plana göre seçim arslansız yapılacak. Cumhuriyetin ve vatanın adayı olmayacak. Bu meclisten yarına kadar cumhuriyeti savunan 20 milletvekili çıkarsa oyun bozulacak. Çıkmazsa da bir sonraki aşamada bozulacaktır. Anketler, 20 milletvekili aday göstermezse CHP'nin %35'i MHP'nin %18'inin sandığa gitmeyeceğini gösteriyor. CHP seçmeninin %68'i MHP seçmeninin %25'i Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığından memnun değil. SONAR anketi gösteriyor: Cumhuriyet adayının oy birikimi Ekmeleddin. İhsanoğlu'ndan daha büyüktür. Cumhuriyetin adayı için yüzbinler ayağa kalkar, meydanlara çıkar. Emine Ülker Tarhan'ın oylarına büyük bir rüzgar verir. 20 milletvekili yarına kadar Cumhuriyetin adayını göatermezse, Çankaya'yı Tayyip Erdoğan'a teslim eden kadroya katılacaklar! Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, ABD planında rol üstlenerek Tayyip Erdoğan’ı bir tahtırevana bindirmiş ve sırtlarında Çankaya’ya taşıyorlar. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Baykal! Madımak’ı yakanları Çankaya’ya taşıyorsunuz. Başbağlar’ı kurşuna dizen PKK’nın da Çankaya adayı var. Deniz Baykal hala "17 imza bulun 3 imza benden" diyor. Savaştan ancak böyle kaçılır! Kaçacak bir yerinin olmadığını hatırlatan yok mu? Baykal, Erdoğan'a başbakanlık yolunun açılması gibi "Çankaya yolunu açtık" övüncüne de sahip olacak! Umarız 8 saatte tavrını değiştirir. CHP'de mi iktidar olacaksınız Türkiye'de mi? Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Türkiye'de Cumhuriyet iktidarı derdi olmadığı görülüyor. Tayyip Erdoğan'ın saltanatını yıkmak istiyorsak, yarına dek Cumhuriyet'in adayını göstereceğiz. Tayyip Erdoğan’ın tahtırevanını taşıyanlar arasındaki şerefli (!) yerini almak isteyenler, Kılıçdaroğlu+Bahçeli kadrosuna katılır! 20 milletvekili yarına dek Cumhuriyetin adayını çıkarırsa, Tayyip Erdoğan'ın ilk turda Çankaya'ya çıkması önlenir. İkinci turda, berraklaşan cephelerde Cumhuriyet Devrimi ve Cumhuriyet yıkıcıları karşılaşır. Yeniden Atatürk'ün Çankaya'sı kurulur!

www.gazete5.com
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »