23 Temmuz 2018, Pazartesi

Perwer: Tek amacım çözüm sürecine destek vermek

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır programına katılmak için 37 yıl sonra Türkiye'ye dönecek sanatçı Şivan Perwer, çözüm sürecine destek mesajları verdi.

15 Kasım 2013 Cuma 20:26
Perwer: Tek amacım çözüm sürecine destek vermek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır programına katılmak için 37 yıl sonra Türkiye'ye dönecek sanatçı açıklamasında, ''Yarın Irak Federal Kürdistan Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile Diyarbakır'a kadim ismi ile Amed'e yapacağım iki günlük ziyaretime ricası ve isteği üzerine katılma kararı vermiş bulunmaktayım'' ifadesini kullanan Şivan Perwer, esas ve tek amacının barış sürecine destek vermek olduğunu belirtti.

Barışın kutsal bir olgu olduğunu vurgulayan Perwer, şu ifadelere yer verdi:

''Türkiye'deki tüm kesimleri barışa destek sunmaya ve insanlar arasında, hoşgörü, saygı, çoğulcu özgür ve demokratik bir toplum, sevgi ve kardeşlik duygularını geliştirmeye davet ediyorum. Sadece bunun için yarın Diyarbakır'dayım. Şimdiye kadar bu kutsal çalışmaya öncülük eden ve çaba sarf eden zindanda, dağlarda, sürgünde, parlamentoda ve sorumlu makamlardaki bütün şahıslara kamuoyu önünde teşekkür ediyorum. Barış için atan kalplere, barış için çalışan beyinlere, barış için elini taşın altına koyanlara ve barışa el uzatanlara yüce Rabbimden sabır ve metanet diliyorum.''

Ziyaretin ani geliştiği için herhangi bir konser hazırlığı olmadığını belirten Perwer, ''Bugün Amed, barış ve özgürlük için haykırıyor. Yıllardır en büyük arzum halkımla buluşmak ve beraber bir meydanda stranlarımı söylemekti. Gönül isterdi ki sürgünde yaşamaya mahkum edilmiş bütün sanatçı ve aydın dostlarımla beraber döneyim. Siyasi sebeplerden dolayı zindanlarda kalan insanların özgürlüğüne kavuştuğu bir ortamda beraber halaya duralım'' ifadelerini kullandı.

''Kimse halkım ile aramıza husumet sokmaya çalışmasın''


Perwer, hasretinin iki günlük ziyaret ile bitmeyeceğini vurgulayarak açıklamasında şunları kaydetti:

''Özlemim cenazesine dahi gidemediğim annemin mezarını ziyaret etmek, aile ve dostlarımla hasret gidermek, vatanımın en ücra köşesine kadar gidip bütün halkımla kucaklaşmaktır. Bu özlemimin kısa bir süre içinde gerçekleşeceğine inanıyor ve halkımızla hep beraber kucaklaşma isteğimi özelikle ifade etmek istiyorum. Diyarbakır'a ani gelişim herhangi bir siyasi partiye veya harekete karşıtlık veya destek olarak sunulması doğru değildir. Amed şehrinin seçilmiş temsilcileri ve sivil toplum kurumlarını da zamanım elverdikçe ziyaret etmek gündemimdedir. 40 yılı aşkın süredir halkıma, sanatımla, sesimle hizmet ettim ve bu sevgimiz sürekli devam edecektir. Zulme karşı isyan çığlığı olduğum gibi barış, hoşgörü ve sevgi için de stranlarımı söylemeye ve halkıma bağlılığımdan hiçbir ödün vermeyeceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın ve kimse halkım ile aramıza husumet sokmaya çalışmasın.''
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »