21 Mayıs 2018, Pazartesi

Petkovic ve Halep yarı finalde

Fransa Açık tek bayanlarda 4 numaralı seri başı Rumen tenisçi Simona Halep ve 28 numaralı seri başı Alman tenisçi Andrea Petkovic, yarı finale yükseldiler

5 Haziran 2014 Perşembe 16:35
Petkovic ve Halep yarı finalde
Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvanın 11. gün maçları tamamlandı. Tek bayanlarda 4 numaralı seri başı Simona Halep, çeyrek tur  mücadelesinde, 27 numaralı seri başı Rus Svetlana Kuznetsova ile karşılaştı.

Kuznetsova, ilk seti 6-2 kaybetti. Sol bacağındaki problem nedeni ile 2. sete sağlık molası sonrasında başlayan Kuznetsova, oyunun ilerleyen dakikalarında oyundan iyice düşerek, ikinci seti de 6-2 kaybetti.

Rumen tenisçi Halep, 1 saat 20 dakika süren maçtan, 6-2 /  6-2'lik setlerle 2-0 galip ayrılarak, yarı finale çıktı.

ANDREA PETKOVİC YARI FİNALDE

Tek kadınlarda 10 numaralı seribaşı İtalyan tenisçi Sara Errani, 28 numaralı seri başı Alman tenisçi Andrea Petkovic ile karşılaştı.

Yaklaşık 1 saat 5 dakika süren mücadeleyi Petrovic kazandı. Errani, oyuna servis kırarak başladı ve durumu 1-0'a lehine çevirmesine karşın servis oyununda kullandığı yumuşak servislerini iyi çeviren Petkovic, Errani'nin servislerini kırarak ilk seti 6-2 kazandı.

Oyunun ikinci seti de karşılıklı servis oyunlarını kırarak başladı. Atletik özelliğini çok iyi kullanan Petkovic'in yaptığı hızlı hücumlar karşısında tutunamayan Errani, ikinci seti 6-2, oyunu 2-0 kaybederek turnuvaya veda etti.

Errani, zaman zaman backhand paralel vuruşları ile etkili olsa da bu özelliğini oyun süresince devam ettirememesi, servis oyunlarındaki servis süratinin çok düşük olması, mağlubiyetinde rol alan başlıca etkenler oldu.

12. GÜN PROGRAMI

11. gün ile birlikte tek kadınlarda yarı finale çıkan sporcuların tamamı belli oldu. Dün yapılan maçlarda yarı finale çıkmaya hak kazanan Sharapova ve Bouchard'ın yanı sıra, bugün tamamlanan maçlarda  Petkovic ve Halep yarı finalde mücadele edecek diğer isimler oldu.

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

Maria Sharapova (Rusya) (8)   -  Eugenie Bouchard (Kanada)

Simona Halep ( Romanya) (4)  -  Andrea Petkovic ( Almanya ) (28)
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »