PFDK'dan Aziz Yıldırım ve Özbek'e şok!

PFDK, Aziz Yıldırım'a 120, Dursun Özbek'e 45 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Ayrıca Trabzonspor yöneticisi Gökhan Saral da 180 gün ceza aldı.

30 Ağustos 2016 Salı 17:23
PFDK'dan Aziz Yıldırım ve Özbek'e şok!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ntvspor'da katıldığı canlı yayındaki sözleri nedeniyle PFDK'ya sevk edilmişti. Kurul, Aziz Yıldırım'a sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı 120 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.
Aziz Yıldırım'ın devam eden cezası bittikten sonra yeni cezası başlayacak.

Ayrıca Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de Aziz Yıldırım'ın canlı yayında yaptığı açıklamalara cevaben resmi siteden yayınlanan açıklaması nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.
İşte PFDK'dan yapılan açıklama;

1- FENERBAHÇE A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM'ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 120 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 140.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Cezanın infazının devam eden cezasının bitimini takiben başlatılmasına,

2- BURSASPOR Kulübünün, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

BURSASPOR Kulübü başkanı ALİ AY'ın, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

3- GALATASARAY A.Ş.'nin, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

GALATASARAY A.Ş. başkanı DURSUN AYDIN ÖZBEK'in, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

4- TRABZONSPOR A.Ş. Yöneticisi GÖKHAN SARAL'ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından ve rakip kulüp başkanına yönelik hakareti nedeniyle 180 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 290.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

5- TFF Yönetim Kurulu üyesi YAŞAR AŞÇIOĞLU'nun, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »