Pierre Webo: Bizi kimse tutamaz

Fenerbahçe'nin Kamerun'lu tıldızı Webo'dan açıklamalar.

13 Kasım 2013 Çarşamba 17:54
Pierre Webo: Bizi kimse tutamaz
Fenerbahçe'ni Lig'deki başarısında önemli rol oynayan Pierre Webo, şampiyonluğa mutlaka ulaşacaklarını söyledi. Milli Takım kampı'nda olduğu için Kamerun'da konuşan yıldız futbolcu, ''Bu sezon takım olarak çok iyiyiz. Her maçımız final havasında geçiyor. Çok önemli bir haftayı geride bıraktık. Galatasaray’ı yenerek yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Bu galibiyet kendimize olan güvenimizi daha da artırdı. En önemli rakibimizle arayı açtık. Şu anda oynadığımız oyunun kalitesini sürekli kılar ve böyle devam edersek bizi kimse tutamaz'' dedi.


Pierre Webo, Türkiye’yi daha önce forma giydiği İspanya ile de karşılaştırarak şunları söyledi: ''Teknik seviye ve kalite olarak İspanya, Türkiye’nin önünde. Ancak Türkiye de bazı açılardan üstün. Örneğin önemli bir futbol kültürü var. Taraftarlar takımlarına çok bağlılar ve müthiş bir atmosfer yaratıyorlar. Ayrıca organizasyon ve televizyon yayıncılığı gibi konularda da Türkiye İspanya’dan daha ileride.''

''Türkiye'de şanslıyım''


Webo, ''İstanbul’da caddelerde, sokaklarda ve kiliselerde pek çok Kamerunlu görüyorum. Her yerde birçok Kamerunlu var. Burada vatandaşlarımla birlikte olmak gurur verici bir duygu. İspanya’da durum böyle değildi. Türkiye’de bu açıdan şanslıyım'' dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »