Pistorius'un kaderi belli oluyor

Ampute atlet Oscar Pistorius'un, sevgilisini kasıtlı olarak öldürmekle suçlandığı davada karar günü 11 Eylül olarak açıklandı

9 Ağustos 2014 Cumartesi 15:28
Pistorius'un kaderi belli oluyor
İddia makamının ardından, Pistorius'un avukatı kapanış konuşmasını yaptı. Avukat, Pistorius'un, kendini koruma içgüdüsü ile kız arkadaşını yanlışlıkla öldürdüğünü savundu. Bu arada davanın hakimi, Pistorius hakkındaki kararın, 11 Eylül günü açıklanacağını duyurdu.

Oscar Pistorius'un, sevgilisi Reeva Steenkamp'ı kasıtlı olarak öldürmekle suçlandığı davada, iddia makamının ardından, savunma avukatı da kapanış konuşmasını yaptı. Avukat Barry Roux, bir kez daha, ampute atletin, sevgilisini yanlışlıkla öldürdüğünü savundu.

Evine soyguncu girdiğini düşünen ampute atletin, kendisini ve sevgilisini koruma içgüdüsüyle hareket ettiğini öne süren Roux; "Kendinizi onun yerine koyun. Evine soyguncu girdiğini düşünüyor. Protezlerini takmaya fırsat bulamadan yataktan aşağıya iniyor ve temel bir kendini koruma içgüdüsü ile tetiğe basıyor" dedi.

Savcı Gary Nel ise Pistorius'un, sevgilisini kasıtlı olarak vurduğunu savunuyor. Ünlü atletin duruşmanın başından beri sürekli yalan söyleyip; duygu sömürüsü yaptığını iddia eden Nel, Pistorius'un, kendisiyle tartıştıktan sonra banyoya saklanan sevgilisini kurşun yağmuruna tutarak öldürdüğü gerekçesiyle, ömür boyu hapse mahkum edilmesini istedi.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »