21 Mayıs 2018, Pazartesi

PKK karayolunu ulaşıma kesti!

Lice'de askere ateş açıldı,çatışma çıktı!

30 Mayıs 2014 Cuma 7: 0
PKK karayolunu ulaşıma kesti!Muş'un Varto ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçeleri arasındaki karayolunu bu sabah barikat kurarak kesen PKK'lılar, araçların geçişine izin vermedi.
PKK, Muş'un Varto ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçeleri arasındaki karayolunu keserek araçların geçişine izin vermedi.

KİMLİK KONTROLÜ YAPTILAR

Varto'ya 7 kilometre uzaklıktaki Leylek köyü yakınlarında karayoluna barikat kuran teröristler, her iki yönden gelen araçları durdur. Araçlardaki sürücü ve yolcuları kimlik kontrolünden geçiren PKK'lılar, propaganda yaptı. Olayın duyulması üzerine Varto ve Karlıova girişinde güvenlik kuvvetleri, karayolunu ulaşıma kapattı, gitmek isteyenlere güvenlik gerekçesiyle izin vermedi. 

YETKİLİLER: GEREĞİ YAPILACAK

Muş Valisi Vedat Büyükersoy yanında İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Arıkan olduğu halde Varto'ya giderek Kaymakam Tahir Şahin ve diğer yetkililerle toplantı yaptı. Varto ile Karlıova arasındaki 48 kilometrelik karayolunda PKK'nın ulaşımı durdurmasına karşı alınacak önlemleri görüşen yetkililer, gerekenin yapılacağını söyledi.

Bu arada Varto ilçe merkezinde eylemin ardından çok sayıda esnaf iş yerini kapattı. 

LİCE'DE ASKERE ATEŞ AÇILDI, ÇATIŞMA ÇIKTI

Lice'de yol kapatan gruplara müdahale eden güvenlik güçlerine akşam saatlerinde Tuzla Köyü Kıralan ile Mezarlıklar mevkilerinde askerlere ateş açıldı. Özellikle Kıralan Mevkii'nde uzun namlulu silahlarla açılan ateşe askerler anında karşılık verdi. Yaklaşık bir süre devam eden çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı. Güvenlik güçlerine ateş açan PKK'lılar daha sonra bölgeden uzaklaştı. Güvenlik güçleri bölgede aldığı önlemleri hava karardıktan sonra da sürdürdü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »