19 Temmuz 2018, Perşembe

PKK yol kesip şantiye şefini kaçırdı

Önceki gün Şırnak'ın Cizre ilçesinde sözde asayiş birimi kuran PKK bugün de Tunceli'de yol kesip şantiye şefini kaçırdı. PKK'nın bu hamlesi üzerine güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı.

26 Haziran 2013 Çarşamba 23:24
PKK yol kesip şantiye şefini kaçırdı
Çözüm sürecinin ikinci aşamaya geçtiği söylenirken terör örgütü PKK'dan süreci baltalayabilecek adımlar geliyor. Önceki gün Şırnak'ın Cizre ilçesine sözde asayiş birimi kurarak yol kontrolü yapan PKK'lıların bugün de Tunceli'de yol kesip karakol inşaatında çalışan şantiye şefini kaçırdığı bildirildi. Kaçırılan şahsın aracını da yakan PKK'lıları yakalamak için bölgede operasyon başlatıldı.

Tunceli’nin Pülümür İlçesi’nin Kocatepe Köyü’nde yapımı süren jandarma karakoluna giden şantiye şefi Abdullah Başyiğit’in yolu dün saat 19.00 sıralarında 5 kişi oldukları belirtilen PKK’lılar tarafından Kazmaztepe Köyü yol ayrımında kesildi. Silah tehdidi ile Başyiğit’i indiren PKK’lılar, daha sonra kamyoneti ateşe verip yaktı. PKK’lılar Başyiğit’i de yanlarına alarak ormanlık alana kaçtı.

Kaçırılma olayının duyulmasından sonra bölgeye akşam saatlerinde giden helikopterler keşif çalışması yaptı. Ardından bu sabah saatlerinde bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat timleri indirilerek, operasyon başlatıldı. Bölgede operasyon sürerken, PKK’lıların yaktığı araç üzerinde jandarma olay yeri inceleme ekipleri inceleme yaptı. Araç daha sonra bölgeden çekildi. Pülümür Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

ERZİNCAN'DA 4 KAMYON VE BİR İŞ MAKİNESİ YAKILDI


Öte yandan, Erzincan’da baraj inşaatında müteahhit firmaya ait 4 kamyon ve bir iş makinesi yakıldı. Kamyonları ve iş makinesini yakan kişi ya da kişilere yönelik arama çalışması başlatıldı.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Erzincan’ın Kemah karayolunun 30’uncu kilometresindeki Acemoğlu Köprüsü yakınlarında meydana geldi. HES barajı inşaatında çalışan müteahhit firmaya gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 4 kamyon ile bir iş makinesini yakarak kaçtı. Olayın ardından bölgeye jandarma ekipleri sevk edilirken, kaçan kişi ya da kişileri yakalamaya yönelik operasyon başlatıldı.

Meydana gelen olayın terör eylemi mi yoksa kundaklama mı olduğu netlik kazanmadı. Jandarma olayla ilgili çok yönlü araştırma başlattı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »