"PKK'lılar öldürdü" demişlerdi ama...

SULTANBEYLİ’deki Kobani eylemleri sırasında başına saplanan demir Çubuk nedeniyle hayatını kaybeden Serdar Arslan’ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

28 Ocak 2015 Çarşamba 5:29
"PKK'lılar öldürdü" demişlerdi ama...
SULTANBEYLİ’deki Kobani eylemleri sırasında başına saplanan demir Çubuk nedeniyle hayatını kaybeden Serdar Arslan’ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. Kobani’de yaşanan olayları protesto eden grubun karşıt grubunda yer alan Serdar Arslan’ın aynı grupta bulunan Recep Arslan tarafından öldürüldüğü anlaşıldı.

"DEMİR ÇUBUKLA PROTESTOCULARA KARŞI KOYAN GRUBA KATILDI"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sultanbeyli’de 7 Ekim 2014’te meydana gelen olayda, Suriye’nin Kobani bölgesinde IŞİD saldırılarını protesto etmek için bir grubun izinsiz gösteri yaptığı belirtildi. Eylemlere tepki gösteren karşıt görüşlü bir grubun da toplandığı belirtilen iddianamede, aynı bölgede bulunan lunaparkta işçi olarak çalışan şüpheli Recep Arslan’ın, Kobani olaylarını protesto etmek için eylem yapan grubun araçlara ve dükkanlara zarar verdiğini öğrenmesi üzerine, yol üstünde bulunan bir inşaattan demir çubuk alarak protestoculara karşı koyan gruba katıldığı kaydedildi.

BAŞINA SAPLANAN DEMİR ÇUBUĞU KENDİ ÇIKARDI

İki grup arasında yaşanan taşlı ve sopalı saldırı sırasında şüpheli Recep Arslan’ın elinde bulunan demir çubuğu protestocu gruba doğru fırlattığı belirtilen iddianamede, demir çubuğun 5-10 metre kadar önünde bulunan kendisinin de içerisinde bulunduğu gruptaki Serdar Arslan’ın kafasının arkasına saplandığı ifade edildi. Recep Arslan’ın koşarak Serdar Arslan’ın yanına gelip demir çubuğu başından çıkarttığı ve yardım çağırdığı kaydedilen iddianamede, yaralı Serdar Arslan’ın hastaneye kaldırıldığı ve 8 gün sonra yaşamını yitirdiği belirtildi.

"AYNI GRUPTA BULUNAN ARKADAŞINA İSABET ETTİĞİNİ ÖĞRENİNCE..."

Olay yerinde bulunan iş yeri kameralarının incelendiğinde tüm olayın görüldüğü anlatılan iddianamede, Recep Arslan’ın olaydan 1 ay sonra yakalandığı, emniyette verdiği ifadesinde olay günü protestocu eylemcilere tepki gösteren grubun içinde olduğunu, elindeki demir çubuğu arkadan bir kişinin ’at’ demesi üzerine ileriye doğru fırlattığını ve aynı grupta bulunan arkadaşına isabet ettiğini öğrenince korktuğundan uzaklaştığını söylediği anlatıldı.

"NETİCEYE KARŞI UMURSAMAZLIK İÇİNDEDİR"

Olayda şüpheli Recep Arslan’ın kendi grubunda bulunan Serdar Arslan’ı yaralama veye öldürmeyi düşünmediği belirtilen iddianamede, "Şüpheli böyle düşünmese de fırlattığı demir çubuğun kendi grubunda bulunan bir kimseye de isabet edebileceğini öngörmekte ve eylemini gerçekleştirmektedir. Buna rağmen şüpheli neticeye karşı umursamazlık içindedir. Başka bir deyişle şüpheli unsurların meydana gelmesini kabullenmektedir. Şüpheli Recep Arslan’ın eylemi olası kast ve adam öldürme olarak nitelendirilmesinin gerektiği dosya kapsamından anlaşılmıştır" denildi.

OLASI KAST İLE ADAM ÖLDÜRME: 25 YIL

Recep Arslan hakkında "Olası kast ile adam öldürmek" suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Olaydan 1 ay sonra tutuklanan şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »