21 Haziran 2018, Perşembe

PKK'nın dehşet taktiği!

Cizre’de terör örgütü mensuplarına yönelik “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci” operasyonu devam ediyor. Güvenlik güçleri teröristlerden arındırılan mahallelerde devriyelerini sürdürürken tuzaklanmış patlayıcı düzenekleri de imha ediyor. Güvenlik güçleri bunun yanı sıra zaman zaman PKK teröristlerin değişik taktikleriyle de karşı karşıya geliyor. Bunlardan biri de kamuflaj giydirilmiş cansız mankendi...

3 Şubat 2016 Çarşamba 15:17
PKK'nın dehşet taktiği!
Güvenlik güçleri teröristlerden arındırdıkları mahallelerde devriyelerini sürdürüyor. Teröristlerin üs olarak kullandıkları ve kaçarken ateşe verdikleri bir cami kısmen kullanılamaz hale geldi.Cizre'de, PKK'lı teröristlere yönelik "ŞehitJandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu büyük ölçüde tamamlandı.

İlçede terör örgütü mensuplarınca üs olarak kullanılan okul ve camiler, teröristlerden temizlendi. Güvenlik güçleri, teröristlerce tuzaklanmış el yapımı patlayıcıların bulunup imha edilmesine yönelik çalışma yürütüyor.

Güvenlik güçleri, teröristlere ait bir evde cep telefonu kullanılarak patlatılmak üzere hazırlanmış bomba düzeneği buldu.
Evde bomba düzeneği olduğunu gören güvenlik güçleri, emniyet tedbirlerini aldıktan sonra uzman ekiplere haber verdi.
Yapılan incelemede, yan yana dikdörtgen tabletler içine yerleştirilmiş düzeneğin cep telefonu kullanılarak patlatılmak üzere hazırlandığı tespit edildi.

CİZRE VE SUR'DA 12 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı, devam eden operasyonlarda dün Şırnak Cizre'de 7 PKK'lı, DiyarbakırSur'da ise 5 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak Cizre'de devam eden operasyonda dün 7 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 517'dir. Yapılan aramalarda toplam; 3 adet el bombası, 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet av tüfeği, 2 adet tabanca, 9 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 178 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 2 adet tabanca şarjörü, 3 adet hücum yeleği ele geçirildi.Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonda dün 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi.
Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 153'tür. 8 adet el yapımı patlayıcı imha edildi.
Siirt, Şırnak ve Mardin'de PKK'ya yardım ve yataklık yapan 3 kişi yakalanarak tutuklandı. Mardin'de PKK iş birlikçisi bir kişi güvenlik güçlerine teslim oldu.Hakkari'de 1 PKK'lı yakalanarak tutuklandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »