PKK'nın hain oyunu ortaya çıktı!

Şırnak'ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 2 bin 500 ev teröristlerden temizlendi. Operasyonda her biri 250-500 kilogramlık 240 el yapımı patlayıcı imha edildi. Teröristlerin el yapımı patlacıları uzaktan kontrol edebilmek için kaldırım taşları altından, duvar deliklerinden geçen yüzlerce metre uzunluğunda kablolar döşediği ortaya çıktı.

3 Mart 2016 Perşembe 16: 1
PKK'nın hain oyunu ortaya çıktı!
Operasyonda, 2'si Suriye uyruklu 61 terörist etkisiz hale getirildi, 130 barikat  kaldırıldı, 40 çukur kapatıldı ve 240 el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak'ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik  operasyonda, 2 bin 500 ev teröristlerden temizlendi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İdil ilçesinde PKK'lı  teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması ve  barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan  edilen sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince 18 Şubat'ta başlatılan  "Şehit Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım Operasyonu" sürüyor.

İlçeye giriş çıkışlarda kontrolleri en üst düzeyde tutan TSK ve  emniyet ekiplerinin iş birliğinde yürütülen operasyonda, şu ana kadar 2 bin 500  ev teröristlerden arındırılırken, temizlenen bölgelerdeki arama çalışmaları devam  ediyor.

Bugüne kadar ikisi Suriye uyruklu 61 teröristin etkisiz hale  getirildiği operasyonda, 130 barikat kaldırıldı, 40 çukur kapatıldı, her biri  250-500 kilogramlık 240 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Turgut Özal Mahallesi'nde yoğunlaşan operasyonda, güvenlik güçleri  teröristleri etkisiz hale getirmek için çemberi giderek daraltırken, terör örgütü  mensupları evlerin içlerinde oluşturdukları mevzilerde sıkıştırıldı.

Teröristlerin evler arasında geçiş için kullandığı tüneller de  güvenlik güçleri tarafından belirlenip imha ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »