26 Mayıs 2018, Cumartesi

Polatlı'da "7'den 70'e Tekneden Tuvale Resim ve Ebru Sergisi" açıldı

Polatlı ilçesinde, belediye tarafından düzenlenen kurslarda hazırlanan eserler, "7'den 70'e Tekneden Tuvale Resim ve Ebru Sergisi"nde izlenime sunuldu.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 2: 5
Polatlı'da "7'den 70'e Tekneden Tuvale Resim ve Ebru Sergisi" açıldı
Polatlı Konak Güldeste Salonu'ndaki serginin açılışında konuşan Kaymakam Gürsoy Bilgin, mayıs aylarının, eğitim öğretimde hasat mevsimi olduğunu söyledi.

İlçede çok sayıda etkinliğin, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi ve okulların yanı sıra Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini belirten Bilgin, kursiyerlere başarılar diledi.

Serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise serginin, ilçede yaşayan sanatçıların ortaya çıkarılmasında önemli rol oynadığına değindi.

Polatlı Belediyesinin, Halk Eğitimi Merkezi ile yürüttüğü kurslarla binlerce insanın bilgi ve görgüsüne katkı sunduğunu dile getiren Yıldızkaya, Her yaştan vatandaşımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın eserlerini görmekten mutlu olduk. Bundan sonra daha güzel ve daha başarılı çalışmalarda bulunmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra eğitmen Kadriye Oral, protokol üyelerine, kursiyerlerin hazırladığı ebru eserlerinden hediye etti.

Tören, keman dinletisi ve katılımcıların sergideki eserleri incelemesiyle sona erdi.

Kursiyerlerin 80 yağlı boya, 20 pastel boya, 10 karakalem resim ve 100'ü aşkın ebru eserine yer verilen sergi iki gün açık kalacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »