Polis matbaaya baskın düzenledi

Konya'da üzerinde kadın adı ile telefon numarası bulunan ve fuhuş amaçlı sokaklara atılan karvizitlerin basıldığı işyerine polis tarafından baskın düzenlendi.

24 Ağustos 2012 Cuma 16:38
Polis matbaaya baskın düzenledi

Konya kent merkezinde fuhuş amaçlı hazırlanan üzerinde kadın adı ve telefon numarası yazılı kağıtların sokaklara atılması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından çalışma başlatıldı. Yaptığı istihbarat çalışması sonucu kartvizitleri basan kişiyi belirleyen polis, Selçuklu İlçesi'ndeki bilgisayar malzemesi satan işyerine operasyon düzenledi. 

İşyerinde bilgisayar yazıcısı ile basıldığı ve mühür ile çoğaltıldığı tespit edilen 60 bin kartvizit ele geçirildi. Kartvizitleri bastığı saptanan işyeri sahibi 43 yaşındaki Emir İ. gözaltına alındı. Ayrıca aldığı ihbarı değerlendiren polis, merkez Meram İlçesi Atatürk Caddesi üzerinde kadın adı ve telefon numarası yazılı bulunan kartvizitleri sokaklara attığı öne sürülen Ali K.'yı da yakaladı. 

Kartvizitleri basan Emir İ.'nin poliste sorgusunun devam ettiği öğrenilirken, ifadesi alındıktan sonra Meram Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde sağlık kontrolünden ggeçirilen Ali K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »