Polis memuru arkadaşının yakasına böyle yapıştı...

Valiliğe yürümek isteyen esnafa polis müdahale etti. Müdahale sırasında bir polis memuru başka bir polis memurunu biber gazı sıkması için adeta tartakladı.

13 Şubat 2015 Cuma 2:13
Polis memuru arkadaşının yakasına böyle yapıştı...
Gaziantep’te, Valiliğe yürümek isteyen esnafa yönelik biber gazlı müdahale tepkiye yol açtı. Bir polis amirinin, biber gazı tüpünü taşıyan polis memurunun ensesinden tutarak ’Sık la sık’ diye bağırarak müdahale ettirmesi ile gaza maruz kalan esnaf, uygulamaya tepki gösterdi. Bir amirin de olay sırada polisin ensesine vurduğu görüldü.
 
Polis yetkilileri grubun yasal olmayan yürüyüş sırasında trafik akışını durdurduğu ve uyarılara rağmen yoldan geçmemeleri nedeniyle müdahale edildiğini savundu.
 
 Merkez Şahinbey İlçe Belediyesi tarafından Karataş bölgesine yaptırılan Sanayi Sitesi’nden ihaleye girmelerine rağmen dükkan alamadıklarını ve aldıkları dükkanların ödemelerini yapamadıklarını iddia eden 400 kişilik esnaf grubu, öğle saatlerinde Şahinbey Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı. Belediyeye tepki gösteren kalabalık, bir süre sonra Gaziantep Valiliği’ne yürümek istedi. Atatürk Bulvarı’nı trafiğe kapatarak yürüyen grup, polisin uyarılarına rağmen dağılmayınca biber gazıyla müdahale edildi. 1 kişinin gözaltına alındığı müdahalenin ardından kalabalıktan bazıları dağılırken, bazıları ise yürüyüşü sürdürdü. Polis, valilik ve belediye önünde güvenlik önlemi aldı.
 
Haklarını aradıklarını söyleyen esnaftan Uğur Delihan "Biz de herkesin aldığı gibi dükkan almak istiyoruz. Şu an bizden yarısı peşin, geri kalan yarısını ise 2 yılda istiyorlar" dedi.
 
Belediyenin ticarethane olmadığını ifade eden Mehmet Ay ise "Belediyenin amacı insanlara hizmet vermek. Burası emlak bürosu değil. 1 yıl önce metrekaresi 750 lira olan işyerlerini yüzde 20’si peşin, geri kalanı ise 10 yıl ödemeli şeklinde verildi. Ama şu anda yarısı peşin diğer yarısı ise 2 yıl da alınacak. Bizim amacımız üzüm yemek, bekçi dövmek değil" diye konuştu.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »