Polis merkezine bombalı saldırı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün Pakistan'ın başkenti İslamabad'a yaptığı ziyaret sırasında ülkenin doğusundaki Lahor kentinde korkunç bir saldırı düzenlendi. Bir polis merkezine yapılan bombalı ve silahlı saldırı sonucu 7 kişi hayatını kaybetti.

18 Şubat 2015 Çarşamba 2:28
Polis merkezine bombalı saldırı
Pakistan'ın doğusunda bulunan Lahore kentinde polis binası yakınına kadar gelen bomba yüklü bir araç patladı. Patlamanın bir intihar saldırısı olup olmadığına yönelik herhangi bir bilgi bulunmadığı kaydedildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir polis memuru ise meslektaşlarından en az 7 kişinin saldırıda hayatını kaybettiğini bildirdi. Şu ana kadar kaç polisin öldüğüne dair herhangi net bir bilgi bulunmuyor. Yetkililer olayın bir intihar saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Olayın tanıklarından bölgedeki basın kulübünde çalışan Eşref Ali adlı vatandaş ise patlamanın hemen ardından silahlı saldırı olduğunu söyledi. Ali, sokakta 3 cansız bedenin bulunduğunu ifade etti. Televizyon kanalları ise silahlı saldırının belli bir süre sonra durduğu haberini verdi.

Pakistan bir ay içerisinde 2 büyük saldırıyla sarsıldı. Bir Şii camisine yönelik 30 Ocak'ta meydana gelen bombalı saldırıda 60 kişi hayatını kaybetmiş birçok kişi ise yaralanmıştı. Bu ay içerisinde Peşaver kentindeki yine bir Şii camisine düzenlenen saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmişti.

Militan gruplar saldırıların, hükümetin, idam cezasını yeniden uygulamaya başlamasından dolayı sorumlu tutuyor. Pakistan hükümeti Peşaverde, 134'ü çocuk toplam 153 kişinin ölmesiyle idam cezasını tekrar yürürlüğü sokmuş ve birçok terör hükümlüsünü infaz etmişti.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »