Polis okulunda helikopter kazası! Acı haber az önce geldi

Niğde Polis Meslek Yüksekokulu'nda meydana gelen helikopter kazasında 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru ise hafif yaralandı.

20 Eylül 2017 Çarşamba 17:44
Polis okulunda helikopter kazası! Acı haber az önce geldi
Niğde'de helikopter pervanesinin çarpması sonucu bir  polis şehit oldu, bir polis yaralandı.  Edinilen bilgiye göre, Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim  amaçlı kullanılan helikopter, okulun pistine iniş yaptı. İniş sonrası  helikopterin pervanesinin çarpması sonucu eğitmen olarak görev yapan özel harekat  polisi Abdullah Yıldırım (27) şehit oldu.

  Bacağından hafif yaralanan özel harekat polisi Azim Doğan (25) ise  Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA 

 Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, yaptığı açıklamada,  polis meslek yüksek okulunda özel harekat polisi adaylarının eğitimlerinin  yapıldığını, bu eğitimde kullanılan helikopterin inişi sırasında kazanın  yaşandığını söyledi. Özel harekat polislerinin eğitim amaçlı intikalini sağlayan  helikopterin inişi sonrası pervanesinin bir polise çarpması sonucu kazanın  olduğunu ifade eden Cebeloğlu, şunları kaydetti:   "Eğitimde kullanılan helikopterin okul pistine inişi sonrası pervane  polisimize çarpıyor ve polisimiz şehit oluyor. Diğer polisimiz ise parça çarpması  sonucu bacağından yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan yaralı polisimizin  durumu iyi. Şehit polisimizi, yarın düzenlenecek törenin ardından memleketine  uğurlayacağız. Kazanın detaylarıyla ilgili incelemeler sürüyor."  Helikopterin kazadan dakikalar önce kaydedilmiş görüntüleri ortaya çıktı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »