23 Haziran 2018, Cumartesi

Prandelli 'yabancı'da kararını verdi

Galatasaray yeni sezon öncesinde, teknik direktör Cesare Prandelli takımdan ayrılmasını istediği yabancı futbolcular konusunda karar verdi

24 Temmuz 2014 Perşembe 16: 6
Prandelli 'yabancı'da kararını verdi
Galatasaray yeni sezonda yabancı konusunda elden çıkarma sorunu yaşarken Cesare Prandelli’nin de 5+3 formülü belli oldu.

Yabancı transferinde 1 tane oyuncu alma ihtimali olan Prandelli, golcü veya stoper konusunda plan yapıyor. Ancak Prandelli, hazırlık maçları ve ikinci kampın sonunda son kararını verecek.

Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacağı için zaman sorunu olmayan Aslan, son yabancısını 1 Eylül’de kadrosuna dahil edecek.

3 İSİM GÖZDEN ÇIKARTILDI

10 yabancısı bulunan ama Dany, Eboue, Lucas Ontivero’yu gözden çıkartan Aslan’ın mevcut sistemde kullanacağı 7 yabancısı var.

Yeni sezonda 5+3 kontenjanı var. Prandelli bu konuda 11′deki 5′lisini neredeyse belirledi. Sneijder, Melo, Muslera kadrodaki yerini alacak. Alex Telles de 4. yabancı olarak 11′deki yerini sürekli bulacak.

5. yabancı olarak yabancı golcü olacak. Amrabat ve Bruma Burak oynadığında dönüşümlü 11′de kullanılacak. Bruma sakatlığı nedeniyle her maç oynayamazken Amrabat da çilingir olarak kulübede olacak. Stoper alınırsa Chedjou gönderilecek.

KALACAKLAR

1- Snejder
2- Muslera
3- Melo
4- A.Telles
5- Amrabat
6- Bruma
7- Chedjou
8- Golcü

KADRO DIŞI

Eboue
Lucas
Dany
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »