Putin, 'Uçak kazasından Ukrayna sorumlu'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Malezya Havayolu Şirketi'ne ait Boeing 777 tipi yolcu uçağının düşmesinden Ukrayna'yı sorumlu tuttu.

18 Temmuz 2014 Cuma 16:19
Putin, 'Uçak kazasından Ukrayna sorumlu'
Gece saatlerinde düzenlenen ekonomik soruların masaya yatırılacağı toplantıya uçak kazası sebebiyle bir dakikalık saygı duruşuyla başlamak isteyen Putin, "Uçak kazasının gerçekleştiği ülke bu korkunç trajedinin sorumluluğunu üstlenmeli" ifadesini kullandı.

Putin açıklamalarında şu ifadelere de yer verdi:

"Ukrayna'da barış sağlansaydı, ülkenin doğusunda askeri eylemlere devam edilmeseydi bu trajedi yaşanmayacaktı."

Rusya hükümetine bu kazanın sebebinin araştırılması için talimat veren Putin, "Rusya hükümetinden kendi imkanlarını kullanarak bu olayı araştırmalarını rica ediyorum. Olayın gerçek yüzünü görmek ve bunu Ukrayna'nın ve tüm dünyanın görmesi için bizim elimizde olan her şeyi yapmak zorundayız. Bu kabul edilemez bir olay ve kimse bu olayı görmezden gelme hakkına sahip değil. Rusya'nın askeri birimleri bu suçun araştırılması için gereken talimatları verdim. Rusya hükümeti ve yönetimi adına hayatını kaybedenlerin ailelerine ve hayatını kaybeden vatandaşların ülkelerine tekrar baş sağlığı diliyorum" diye konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »