23 Haziran 2018, Cumartesi

Putin'den AP'ye sert tepki!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Rus basınıyla ilgili aldığı kararı, "Batı toplumunun demokrasi anlayışındaki bozukluk" olarak nitelendirdi.

23 Kasım 2016 Çarşamba 20:19
Putin'den AP'ye sert tepki!
Moskova'da gazetecilere açıklama yapan Putin, Avrupa Parlamentosunca  (AP) kabul edilen, Rusya’nın son yıllarda medya yoluyla Avrupa Birliği (AB)  karşıtı propaganda yürüttüğü ve buna ilişkin önlem alınması çağrısında bulunulan  tasarıyı değerlendirdi.

Putin, "Eğer böyle bir karar alındıysa, Batı toplumunun demokrasi  anlayışında açık bir bozukluk gözlemliyoruz demektir. Bize yakın zamanda  demokrasiyi öğretmeye çalıştılar ve bu çabalar devam ediyor. Biz bu (demokrasi)  öğretmenlerinden bir şeyleri yasaklamanın en kısır yol olduğunu ve bunun  demokratik normlara ve prensiplere uymadığını duyduk. Sonunda aklıselimin hakim  olmasını ve herhangi bir kısıtlama yaşanmamasını umut ediyorum" dedi.

AP tarafından kabul edilen tasarıda, Rusya’nın son yıllarda medya  yoluyla AB karşıtı propaganda yürüttüğü belirtilerek buna ilişkin önlem alınması  çağrısında bulunulmuştu. Oylanarak kabul edilen tasarıda Rusya; AB ülkeleri  arasında farklılık ve çatışmaları kullanarak AB’yi bölmeye çalışmak, Birlik  içinde siyasi parti ve organizasyonlara destek vererek propaganda yapmakla  suçlanmış, Rusya’nın son yıllarda medya yoluyla AB karşıtı propaganda yürüttüğü  ve buna ilişkin önlem alınması çağrısında bulunulmuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »