Rafael Nadal'a sakatlık şoku

Antrenman sırasında el bileğinden sakatlanan Rafael Nadal, geçen yıl şampiyon olduğu Toronto ve Cincinnati'den çekilmek zorunda kaldı

31 Temmuz 2014 Perşembe 17:16
Rafael Nadal'a sakatlık şoku
Geçen yıl Toronto ve Cincinnati'deki Masters turnuvalarında zafere uzandıktan sonra Amerika Açık'ta da şampiyonluğu kucaklayarak Amerika'daki sert zemin sezonunu alt üst eden Rafael Nadal'ın bu yılki durumu belirsizliğe girdi.

Dördüncü turda elendiği Wimbledon'dan bu yana turnuva oynamayan İspanyol raket, son yaptığı antrenman sırasında sağ el bileğinden problem yaşadı.

Resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamada, "Sağ el bileğimdeki sakatlık nedeniyle Toronto ve Cincinnati'de oynayamayacağım için hayal kırıklığı yaşıyorum. Beni her zaman destekleyen Kuzey Amerika'daki hayranlarım için de üzgünüm. Amerika Açık için iyi olmayı umuyorum. Destekleriniz için teşekkürler." şeklinde durumunu açıklayan Rafa, katılamayacağı bu iki önemli turnuvada geçen sezondan kalan toplam 2000 puanını koruyamayacak.

Dünya sıralamasında Novak Djokovic'in ardından ikinci basamakta yer alan Rafa, bu yıl üç kez toprakta, bir kez de sert zeminde mutlu sona ulaştı.

tenisdunyasi.net
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »