21 Temmuz 2018, Cumartesi

Rapçı Türkiye'de canlı bomba olacaktı

Rap sanatçısı Mamadou Gerhard Cuspert’in Türkiye’de intihar saldırısına katılacağı iddia edildi.

9 Kasım 2013 Cumartesi 17:58
Rapçı Türkiye'de canlı bomba olacaktı
Almanya’da ‘Deso Dogg’ adı ile tanınan eski Rap sanatçısı Mamadou Gerhard Cuspert’in Türkiye’de intihar saldırısına katılacağı öne sürüldü.

Süddeutsche Zeitung gazetesi, ardından Pro 7 televizyonunda yer alan iddiada, 2010 yılında İslam dinini seçerek kendisine ‘El-Almani Ebu Talha’ adını veren olarak değiştiren eski Rap sanatçısı Denis Mamadou Gerhard Cuspert’in Türkiye’deki Alman temsilciliklerine bombalı saldırı yapacağı belirtildi. Haberlerde 2012 yılında El Kaide’ye bağlı İslamcı kurum Global Islamic Media Front’a katıldığı ve geçen Temmuz ayından bu yana Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad karşıtlarıyla savaşmak için Suriye’de bulunduğu ifade edildi. Alman Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye eski Rap sanatçısı Cuspert’in bomba yüklü araçla Almanya’nın Türkiye’deki temsilciliklerine saldırı girişiminde bulunabileceğini bildirdiği vurgulandı.

Bu uyarı üzerine Türkiye’deki Alman diplomatik temsilcilerin çevresindeki önlemlerin arttırıldığı, polise detaylı bilgi verildiği ifade edildi. Almanya’da dünyaya gelen 1995 yılında ‘Deso Dogg’ olarak tanınan Rapçı’nın üne 7 yıl sonra kavuştuğu, 2005’te ise müziği bıraktığı hatırlatıldı. 

Almanya’da çeşitli küçük suçlara katılan, 2002’de üne kavuşan 3 yıl sonra konserlerine son veren Rap sanatçısının psikolojik sorunları olduğu belirtildi. Bonn kentinde geçen yıl katıldığı bir eylemde birkaç polisi bıçaklayıp yaraladığı ifade edilen Cuspert’in evine yapılan bir baskın sırasında intihar saldırılarında kullanılmak için hazırlanmış bir yelek bulduğunu açıkladı.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »