Raporda yayından kaldırılması istenen diziler

Çözüm süresine destek amacıyla kurulan Akil İnsanlar Heyeti, önceki gün Başbakan Erdoğan ile görüşerek raporlarını sundu. Akil İnsanlar Güneydoğu Raporu’nda çok ilginç isteklerin yer aldığı öğrenildi.

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Raporda yayından kaldırılması istenen diziler

İki ay boyunca Türkiye’nin dört bir yanını gezen Akil İnsanlar Heyeti çalışmalarını tamamladı. Çözüm süreci kapsamında kurulan ve sürecin en çok konuşulanları olan Akil İnsanlar Heyeti, final toplantısında hazırladıkları raporları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a  sundu. Başbakan Erdoğan’a sunulan raporda oldukça ilginç istekler de yer aldı. Bunlardan biri dizilere yönelik oldu. Güneydoğu raporunda, bazı dizilerin yayından kaldırılması talep edildi.

Akil İnsanlar Güneydoğu Raporu’nda, bu bölgedeki halkın ekranda gösterilen bazı dizilerden çok rahatsız olduğu ve bunların yayından kaldırılmasını istediği yer aldı. Güneydoğu halkının tepki duyduğu dizilerin başında fenomen haline gelen ve yıllardır devam eden Kurtlar Vadisi Pusu yer alıyor. Polat Alemdar bir kesim tarafından ne kadar seviliyorsa Güneydoğu halkı tarafından da o kadar rahatsız edici bulunuyor. İstenmeyen diziler Kurtlar Vadisi Pusu ile sınırlı değil. Halk, Şefkat Tepe, Sakarya Fırat ve Tek Türkiye’nin de yayından kaldırılmasını istiyor.

TRT-1 ekranlarında yayınlanan Sakarya Fırat dizisi geçtiğimiz haftalarda ekrana veda etmişti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »