21 Haziran 2018, Perşembe

Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ Valiliği konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ Valiliği tarafından onuruna verilen yemekte konuştu.

8 Aralık 2013 Pazar 3:16
Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ Valiliği konuşması
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Türkiye'de hükümetin atacağı her adımın karşısına 10 yıllık, 20 yıllık korkular çıkarıyorlar.

-Bu ülkenin zararına olacak hiçbir adım atmayız. Atılmasına da göz yummayız. Korku, beceriksizliğin ve tembelliğin mazereti olabilir. Yakın geçmişimize baktığımızda, böyle olduğunu görürsünüz.

-"Ülke bölünecek" korkusuyla reform yapmayanlar, Türkiye'ye en büyük zararı verdiler.

-Rus parası ile Türk parsı diğer paraların kur baskısından ciddi manada kurtulmuş oldu. Bunlar fiyatların düşmesinde imkan sağlayacak. Biz bu cesaretle 81 vilayetimizde eserlerimizi meydana getirmeye devam ediyoruz.

-Trakya'nın korkuları yok ama korkutanları var. 

-Muhalefet Partisinin Genel Başkanı geliyor 'Hani bunlar hayvan getirmeyecekti?' diyor. Dürüst olalım. Şu anda biz hayvan ihraç eder durumdayız. Öğrencilerimize süt dağıtıyoruz. 

-Etnik değerler kaygılar korkular Türkiye'ye hiçbir zaman kazandırmadı. 

-Şehirlerimiz artık korkularıyla değil akıl ve vicdanlarıyla karar vermelidir. 

-Tekirdağ ve Çorlu'ya 11 yıllık süreçte çok önemli projeler kazandırdık. Bütün bu yolların hepsi iktidarımız döneminde yapılmıştır. Raylı sistemle Tekirdağ bizim dönemimizde buluşmuştur. Marmaray Türkiye'de bu iktidarın en önemli ufkudur. Buna bile neler yaptılar ya? Ortalama 300 bin kişi bindi Marmaray'a, hergün. Böyle bir eser vücuda getirildi. Büyük düşünmek budur, lafla olmuyor. 

-Bunlar denizin altında olduğu için göremiyor bazıları. Artık TIR'lar 2. köprüyü kullanmayacak, 3. köprüyü kullanacak. Bu da sıkıntıyı gidermiş olacak. 

-Liman, lojistik merkezi projelerimiz aynı şekilde devam ediyor. Tüm Trakya'nın tarihini değiştirecek konuya geliyorum ki çok önemli. Ergene'ye maalesef fabrika atıkları gidiyor. Kapsamlı bir eylem planının maalesef belediyeler beceremesi, uyarılarımıza rağmen. Eylem planını hazırlayıp 2011'de açıkladık. Ergene'ye 3,2 milyar liralık yatırım yapıyoruz. 

-Bu bizim için yeterli değil dedik. Bu önemli proje Trakya Gelişim Projesi. Ayırdığım rakam 10 katrilyon. Bu proje Trakya projemizde en çok iş adamlarımızla gerçekleşecek projedir. İki sırlı kelime diye her zaman söylerrim; güven ve istikrar. Eğer bir ülkede girişimci güverni göremiyorsa istikrar olmaz. 

-Bu arada kardeşliğimizi muhafaza etmemiz lazım. Niye G. Doğu'ya yatırım gitmiyor? Gitmez. para civa gibidir kendisi için uygun olan yeri arar ve oraya kaçar. o güveni istikrarı temin ettiğinizde benim girişimcim G. Doğu'ya da gider. Teşvikse teşvik. Buna rağmen gitmiyor. Bir yıldır sıkıntı yaşamıyoruz ama iki gündür Hakkari'yi karıştırmak istiyorlar. Bunların ülkeyi sevmek gibi bir derdi yok. 

-Biz Hakkari'de de benim vatandaşımın yaşadığına inanıyoruız. Birilerinin elinde koz bırakmak istemiyoruz. Bunlar hem terör eylemini yapar hem de devlet el uzatamdı de

-Son zamanlarda şöhret arayışı içinde olan zat var. Dedi ki Tunceli'ye de üniversite yapacak mısınız? E yaptık ne oldu? Gelip de aynı kürsüden bunu yapanlara teşekkür mü ettin?

-Çocukluğumda benim abim dayım gemilerde çalışırlardı. Onların getirdiği çikolatalar defterler bize makbul gelirdi, Türkiye'de yoktu. Orta okula başladık, imamhatip öğrencisiyim. Biz teksir notlarıyla okuyoruz. Abilerimiz vermiyor. Bütün bunların hepsi geride kaldı. Türkiye'de arayıp da bulamayacağınız ne kaldı?
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »