RedHack bu kez İl Özel İdare'yi vurdu

'Kızıl Hackerlar' olarak bilinen bilgisayar korsanları grubu RedHack bu kez İstanbul İl Özel İdaresi'nin internet sitesine saldırı düzenledi. Kamu kurumlarının faturalarını sıfırladığını duyuran RedHack bazı okulların da ismini değiştirdi. RedHack'in bir okula Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in ismini vermesi dikkat çekti.

28 Haziran 2013 Cuma 18:44
RedHack bu kez İl Özel İdare'yi vurdu
Gezi Parkı olayları sırasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait internet sitelerine saldırı düzenleyen bilgisayar korsanları grubu RedHack bu kez İstanbul İl Özel İdaresi'nin internet sitesini hackledi.

'Kızıl Hackerlar' olarak bilinen RedHack Twitter'dan duyurduğu saldırıda kamu kurumlarının faturalarını sıfırladığını kaydetti. 'İstanbul İdare'nin elektrik, gaz, adls vs tüm fatura işlemlerini halka açıyoruz ;)'' diye yazan RedHack, takipçilerine kullanıcı adı ve şifreyi de açıkladı.

RedHack pek çok kurumun devlete olan elektrik, internet, su, doğal gaz ve telefon borçlarını sildiğini ileri sürdü.

Bir kullanıcının Hatay'daki Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert adına açtığı ‘Abdullah Cömert İlköğretim Okulu’nun listedeki görüntüsü de RedHack tarafından paylaşıldı.

  

'FATURALAR SİLİNMEDİ, SALDIRILAR SÜRÜYOR'


Saldırıyla ilgili Hürriyet'e açıklama yapan İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, saldırıyı doğrularken faturaların silinmesinin söz konusu olmadığını vurguladı. Saldırının sabah 06.30 sıralarından başladığını ve yaklaşık yarım saat kadar sürdüğünü belirten Kaya, “Faturaların veya herhangi bir şeyin silinmesi söz konusu değil. Bir-iki okul adını değiştirmişler. Biz tedbirliydik. Tüm kamu kurumlarına olduğu gibi bize yönelik de saldırılar oluyordu. Arkadaşlarımız gerekli önlemleri aldılar” diye konuştu.

RedHack’in eyleminin ardından İstanbul İl Özel İdaresi’nin sitesi bir süre erişime kapatıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »