Reina saldırısıyla ilgili flaş açıklama

Eğlence mekanı Reina'ya saldırı düzenleyen DEAŞ’lı terörist Abdulkadir Masharipov’un yakalanmasına yönelik çalışmalar kapsamında şüphelinin konumunun Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından tespit edildiğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

30 Haziran 2017 Cuma 19:48
Reina saldırısıyla ilgili flaş açıklama
Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bazı basın yayın  organlarında bu konuda, Amerikan Senatosunda ifade veren bir Federal Soruşturma  Bürosu (FBI)  yetkilisinin sözlerine dayandırılarak haberler yapıldığı  belirtildi.

Açıklamada, söz konusu haberlerde, Reina isimli eğlence mekanına  saldırı gerçekleştiren DEAŞ'lı terörist Abdulkadir Masharipov'un yakalanması  amacıyla yapılan çalışmalarda şüphelinin bulunduğu konumun, Amerika Birleşik  Devletleri NSA tarafından tespit edilerek Türk makamlarıyla paylaşıldığının öne  sürüldüğü aktarıldı.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şu  ifadelere yer verildi:

  "Bahse konu saldırıyı gerçekleştiren şahsın yer tespiti/konumu ve  yakalanmasıyla ilgili olarak söz konusu ülke veya herhangi bir başka ülke makamı  tarafından bir bilgi paylaşımı söz konusu olmamıştır. Şahsın yer tespiti ve  yakalanmasına yönelik tüm istihbari çalışmalar Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat  Daire Başkanlığı ve bağlı şube müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmiştir
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »