Reina'nın işletmecisine tazminat davası açtılar

Reina saldırısında hayatını kaybeden Fatih Çakmak’ın annesi ve babası, oğullarının vefatı nedeni ile uğradıkları destekten yoksun kaldıkları gerekçesiyle Reina işletmecisine 1 milyon TL 200 bin TL’lik tazminat davası açtı. Aile, Reina işletmecisine ait araç ve taşınmazların kaydına da tedbir konulmasını talep etti.

30 Ekim 2017 Pazartesi 18:48
Reina'nın işletmecisine tazminat davası açtılar
Geçtiğimiz yıl yılbaşı gecesi Ortaköy’deki ünlü gece kulübü Reina’ya silahlı saldırı düzenlenmiş, 39 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de 10 Aralık 2016 tarihli Beşiktaş’taki terör saldırısından kıl payı kurtulan Reina’nın güvenlik görevlisi Fatih Çakmak’tı.

Fatih Çakmak’ın ailesi geçtiğimiz günlerde Reina gece kulübü işletmesi Mels Turizm Otelcilik Restoran Eğlence Hizmetleri San. ve Tic. LTD. ŞTİ’ye 1 milyon TL’lik maddi ve 200 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Ailenin avukatları tarafından İstanbul İş Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, Reina işletmesinden, oğullarının vefatı nedeni ile uğradıkları destekten yoksun kaldıkları gerekçesiyle anne Aytan Çakmak için 500 bin ve baba Hasan Çakmak için de 500 bin TL olmak üzere toplamda 1 milyon TL’lik maddi tazminat talep edildi. Ayrıca anne ve baba için 50’şer in TL, Çakmak’ın kardeşleri Mehmet Çakmak, Zafer Çakmak, Ahmet Çakmak ve Erkan Çakmak için de 25’er bin TL olmak üzere toplamda 200 bin TL manevi tazminat istendi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »