Reşat Erdoğan: Ankara-Konya arasında alkol satışı kaldırıldı

Beşler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Erdoğan Ray Restoran’ı anlattı. Reşat Erdoğan Ankara-Konya hattında alkol satışının kaldırılma nedenlerini de açıkladı.

27 Şubat 2013 Çarşamba 20: 4
Reşat Erdoğan: Ankara-Konya arasında alkol satışı kaldırıldı

Ankara-Konya hattı tren seferlerinde alkol satışının kaldırılmasına ilişkin açıklama Beşler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Erdoğan’dan geldi. Reşat Erdoğan Ray Restoran’ın Ankara-Konya hattında alkol satışının kaldırılmasını “Ankara- Konya hattında alkollü içeceklere talep olmadığı için, Ray Restoran yöneticileri, yani tarafımızdan verilen bir karar sonucunda, sadece bu hatta alkollü içecek satışını durdurduk” sözleriyle açıkladı.

İşte Reşat Erdoğan’ın ağzından Ray Restoran…

Ray Restoran’ın başarısının sırrı nedir?

Başarı, aslında doğru atılan adımların toplamına verilen isim. Siz eğer adımlarınızı doğru, düzgün ve dürüst bir şekilde atarsanız başarı gelir sizi bulur. Bizim için müşteri memnuniyeti ilk sırada gelir. Eğitimli personelimizle verdiğimiz servis, kaliteli ürün kullanımı ve hijyen bizim olmazsa olmazlarımızdır. Bütün bu etkenler bir araya gelince, ortaya yüz güldüren sonuçlar çıkıyor.

Müşterinin memnuniyetini sağlamak için başka neler yapıyorsunuz?

Müşterilerin eleştirilerine her zaman açığız. Doldurdukları formları, gelen e postaları her zaman inceler, anında müdahale eder ve yazan kişiye geri döneriz. Gerekirse gidip ziyaret eder ve özür dileriz. Benim, çikolatamı alıp, şikayetçi müşterinin adresine kadar giderek özür dilediğim olmuştur. Meseleye günü birlik bakarsan üç günlük ömrün olur. Bu işte sürekli olacaksan, müşteri memnuniyetini her şeyden önce tutacaksın. Yemeklerin sunumuna da özen gösteriyoruz.

Ray Restoran olarak birçok ulusal ve uluslararası ödül aldınız…

Ödüllerimiz, yaptığımız işi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimizin somut birer örneği. Ne mutlu ki biz Ray Restoran olarak birçok ödüle sahibiz. “Türkiye’nin en iyi zincir restoran ödülü” ve “Avrupa Kalite Ödülü”  bizi gururlandıran ödüllerimizin başında geliyor ama bizim için en önemli ödül müşterilerimizin memnuniyetleri.

Müşterilerimizden aldığımız teşekkür mesajları ve mailleri bizim için en büyük mutluluk kaynağı. Örneğin müşterilerimiz arasında yer alan usta kalem Hıncal Uluç bir yazında Ray Restoran’la ilgili şöyle yazmıştı,” Doğruca restoran vagonuna oturduk... Erdal servis yapıyor… Şefimiz Selçuk Usta… Vagon tıklım tıklım dolu… Nasıl hızlı ve güzel bir servis o kalabalıkta.. Ve de ama ne lezzetli şeyler... Genelde meze türü şeyler seçtik. Ne yediysek tadı damağımızda kaldı. Tatlılar dâhil. Tam 3 saat durmadan yedik içtik…"

Ray Restoran’ın müdavimleri arasında yabacı konuklarınız da yer alıyor…

Tren yolcuları dünyadaki en sadık yolculardır. Yerli ve yabancı konuklarımızın birçoğu Ray Restoran’ın atmosferini yaşamak ve lezzetli yemekleri tatmak için bizi tercih ediyorlar. Yabancı müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yabancı dil bilen personel istihdam ediyoruz.

Ray Restoran Yüksek Hızlı Trenler de hizmet veriyor mu?

Evet, hızlı trenlerde de hizmet veriyoruz. Hızlı trenlerde menümüz daha çok fast food ağırlıklı. Seyahat süresinin kısalığından dolayı çabuk hazırlanabilen ürünleri müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Söz hızlı trenlerden açılmışken bir konuyu açığa kavuşturmak isterim. Bazı yazılı, görsel ve sosyal medyada yayınlanan asılsız haberleri sizin aracılığınızla düzeltmek isterim. Yazılan asılsız haberlerde Ankara- Konya hızlı tren hattında alkol satışının TCDD yönetiminin talimatıyla durdurulduğu yazılmaktadır. Bu haberlerin yalan olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.

Bu hatta alkol satışı neden kaldırıldı?

Bu tamamen ticari bir konu, şirket politikası. Ankara- Konya hattında alkollü içeceklere talep olmadığı için Ray Restoran yöneticileri yani bizim tarafımızdan verilen bir karar sonucunda sadece bu hatta alkollü içecek satışını durdurduk. Diğer tüm hatlarda alkol satışı devam etmektedir. Bu kararı almamızdaki en büyük etken, stok maliyetini düşürmek ve vagonlardaki fiziki depolama şartlarındaki yetersizliktir. TCDD yönetiminin bu olayla yakından uzaktan ilgisi yoktur. Bize TCDD yönetiminden kesinlikle böyle bir talep gelmediğinin altını bir kez daha çizerek belirtmek isterim.

Neden bu tür asılsız haberler yazılı ve sosyal medyada yayınlanıyor?

Bunun tek sebebi olabilir o da TCDD’nin başarılarını gölgelemek arzusu. TCDD dünyanın en kısa zamanda, en hızlı gelişen demir yolu oldu. Bu başarıyı gölgelemek isteyen asılsız haberler ne mutlu ki halkımız tarafından kabul görmüyor. TCDD’nin büyük başarılarını gölgelemek yerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve TCDD genel Müdürü Sayın Süleyman Karaman başta olmak üzere tüm kurum çalışanlarına teşekkür etmek gerekir.

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
12848_s.jpg
12847_s.jpg
12765_s.jpg
En çok kazananlar Fotoğraflarla T. Özal Zor kurtuldu

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »