RIA: ABD, DEAŞ'lı komutanları tahliye etti

ABD Hava Kuvvetlerinin, Suriye'nin Deyrizor kentinde bulunan terör örgütü DEAŞ'ın bazı saha komutanlarını bölgeden tahliye ettiği iddia edildi.

7 Eylül 2017 Perşembe 20:43
RIA: ABD, DEAŞ'lı komutanları tahliye etti
Rus haber ajansı RIA Novosti'nin, adı açıklanmayan askeri ve  diplomatik bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Hava Kuvvetlerine ait  helikopterler, ağustos ayında Deyrizor kentindeki 20 civarındaki DEAŞ saha  komutanını bölgeden tahliye etti.

Söz konusu terör örgütü DEAŞ'lı komutanların ve bazı militanların, ABD  tarafından "başka bölgelerde" kullanılmak için tahliye edildiği öne sürülen  haberde, tahliye edilen DEAŞ'lı komutanlardan 2'sinin Avrupa kökenli olduğu da  belirtildi.

DEAŞ'lı teröristlerin tahliyesinin Suriye'de ilk kez  gerçekleşmediğinin vurgulandığı haberde, mayısta da Deyrizor'dan DEAŞ'lı saha  komutanlarının ve bazı Avrupalı paralı askerlerin de tahliye edildiği,  haziran-temmuz aylarında ise Rakka'da benzer tahliye operasyonlarının yapıldığı  ileri sürüldü.

Beşşar Esed rejimi tarafından salı günü yapılan açıklamada,  Deyrizor'un merkezindeki terör örgütü DEAŞ kuşatmasının kırıldığı duyurulmuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »