21 Mayıs 2018, Pazartesi

Rize'de cennet köşe!

Rize'nin Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi'nde yöre halkı, şelalenin döküldüğü uçurumun üst kısmındaki küçük göletlerde yüzerek hem serinliyor hem de adeta "jakuzi keyfi" yapıyor.

4 Ağustos 2014 Pazartesi 3:40
Rize'de cennet köşe!

İlçe merkezine 12 kilometre mesafedeki Ağaran Şelalesi, pek fazla  bilinmese de yöre halkının yanı sıra son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin  de ilgisini çekiyor. Şelaleye gelen turistlerin büyük çoğunluğu şelalenin çevresindeki  doğal ortamda zaman geçirirken, bir kısmı da şelalenin döküldüğü uçurumun üst  kısmına çıkarak, burada suyun kayaları aşındırmasıyla oluşan doğal göletlerde  yüzmeyi tercih ediyor. 
 
  Oldukça tehlikeli olmasına rağmen şelalenin üst kısmındaki doğal  göletlerde, çağlayarak çıkan suda yüzerek serinleme imkanı bulan turistler,  yüksek olduğu için buradan manzaranın da tadını çıkartıyor. 
 
Göletlerde yüzerek serinleyenlerden Hüseyin Öztürk, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, "Buraya gelenler genellikle şelalenin döküldüğü ön kısmı  görüyor fakat şelale yakınında bir yürüme parkuru var. Bu parkuru takip ettiğiniz  zaman şelalenin başlangıç noktasını ve saklı bir cenneti görebilirsiniz. Biz de  bu cenneti tamamen şans eseri bulduk" dedi. 
 
Arkadaşları ile şelalenin üst kısmındaki göletlere yüzmeye  geldiklerini belirten Öztürk, "Şelaleye gelince hem trekking yapıyoruz hem de  yüzüyoruz. Yani birkaç sporu aynı anda yapabilme şansına sahipsiniz. Burası  Çayeli için büyük bir lütuf, jakuzi gibi. Birçok insan burayı bilmiyor. Herkese  burayı görmesini tavsiye ediyorum. Mükemmel bir yer" diye konuştu. 
 
  Çayeli ilçe merkezine yakın olmasına rağmen şelalenin yeterince  bilinmemesinin de üzücü olduğunu söyleyen Öztürk, şelalenin tanıtılması  gerektiğine işaret etti. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »