Roma ve Juventus İzmir Cup’ta terörden korkmuş

​Altınordu’nun 3-5 Nisan tarihlerinde Selçuk Efes Tesisleri’nde 20 ülkeden 48 takımın katılımıyla düzenlediği U12 İzmir Cup’a son anda uçak rötarını öne süren 2 İtalyan kulübü Juventus ve Roma’nın Türkiye’de yaşanabilecek terör olaylarını gerekçe göstererek turnuvaya katılmadığı ortaya çıktı.

7 Nisan 2015 Salı 20:48
Roma ve Juventus İzmir Cup’ta terörden korkmuş
Özellikle İstanbul’da Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın 31 Mart’ta şehit edilmesiyle sonuçlanan suikastın İtalyan ailelerin tedirgin ettiği ve bu yüzden çocuklarını İzmirCup için Türkiye’ye göndermediği bildirildi. Altınordulu yöneticilerin gerekli yazışmaları yapıp Juventus ve Roma kulüplerinin yöneticilerini ikna ettiği, ancak 12 yaşındaki çocuklar için bu kararı ailelerinin aldığı öğrenildi.

"PİŞMAN OLDULAR"
Altınordu Marka Geliştirme Yöneticisi Özgür Özgürengin, güvenlik konusunda İzmir Valiliği, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın her türlü güvenceyi verdiğini belirterek, "20 ülkeden 48 takımın hiçbir endişe duymadan katıldığı turnuvaya İtalyanların de gelmesini beklerdik ama son anda vazgeçtiler. Organizasyonla ilgili fotoğraf ve görüntüleri gördüklerinde pişman olduklarına inanıyorum" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »