Roma'nın Salih Uçan aşkı bitmiyor

AS Roma'nın sportif direktörü Walter Sabatini, Salih Uçan için Fenerbahçe’nin kapısını bir kez daha çaldı. Transferde fiyat farkı şu an için 3 milyon Euro

17 Haziran 2014 Salı 16:59
Roma'nın Salih Uçan aşkı bitmiyor
Serie A temsilcisi AS Roma, Salih Uçan’dan vazgeçemiyor. Bir süre önce genç oyuncunun transfer görüşmelerini Fenerbahçe ile yaşadığı parasal uzlaşmazlık nedeniyle askıya alan İtalyan ekibi, karar değiştirerek yeniden Sarı-Lacivertlilerin kapısını aşındırdı.

SON DURUM NE?

Daha önce Salih Uçan konusundaki pazarlıklarını menajerler aracılığıyla yürüten Roma, bu kez işi daha sıkı tutarak Sportif Direktörü Walter Sabatini’yi transferde tam yetkili olarak görevlendirdi.

Bu kapsamda önceki gün kurmaylarıyla birlikte İstanbul’a gelen Sabatini Fenerbahçe cephesiyle müzakerelere yeniden start verdi. Peki ikinci Roma çıkarması sonrası Salih Uçan transferinde son durum ne?

AZİZ YILDIRIM, 12 MİLYON EURO İSTEDİ

Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım, daha önceki pazarlıklarda kapıyı 15 milyon Euro'dan açmış ancak daha sonra Roma’nın indirim talebi üzerine bu rakamı kısa vadeli bir ödeme planı şartıyla 12 milyon Euro seviyesine kadar çekmişti.

Ancak bu bedeli de yüksek bulan İtalyanlar masadan kalkmıştı. Hatta Çizme basını da Serie A ekibinin Salih’ten vazgeçtiğini yazmıştı.

ARADAKİ FARK 3 MİLYON EURO

Son yapılan temaslarda ise Sabatini’nin 9 milyon Euro civarında yeni bir teklif sunduğu öğrenildi. Ödeme planında da Fenerbahçe’nin taleplerine yaklaşıldığı belirtildi.

Ancak gelen ilk bilgilere göre sarı-lacivertliler, Roma’nın ısrarlı tutumuna karşın Salih’in bonservis bedeli konusunda henüz bir tutum değişikliğine gitmedi.

Tarafların önümüzdeki günlerde yeniden bir araya geleceği ve transfere olumlu ya da olumsuz nokta koyulacağı ifade edildi.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »